Wypadek 19-latki w Lublinie. Toyota przewróciła się na bok

Na lubelskich alejach Racławickich doszło do niebezpiecznej kolizji. Młoda kobieta siedząca za kierownicą toyoty próbowała zmienić pas, co skutkowało wywrotką jej samochodu. Mimo dramatycznego przebiegu nikt nie ucierpiał, a sprawczyni otrzymała dotkliwą karę finansową oraz punkty karne.

Zapis monitoringu przedstawiający groźną kolizję w Lublinie, gdzie Toyota, którą kierowała 19-latka, uderzyła w dwa inne samochody i przewróciła się na bok. Więcej szczegółów na temat tego zdarzenia znajdziesz na naszym portalu.
Autor: KWP Lublin/ Materiały prasowe
  • Zdarzenie miało miejsce na alejach Racławickich w Lublinie.
  • Kobieta kierująca toyotą zahaczyła o peugeota przy próbie zjechania na sąsiedni pas.
  • Uderzony pojazd wjechał w znajdującego się przed nim forda.
  • Samochód ostatecznie wylądował na lewym boku.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek, 25 czerwca, na głównej arterii Lublina, czyli alejach Racławickich. Jak wynika z policyjnych ustaleń, 19-latka jadąca toyotą chciała zmienić tor jazdy. W konsekwencji wjechała prosto w poruszającego się obok peugeota.

Uderzenie spowodowało reakcję łańcuchową, w wyniku której uszkodzony peugeot najechał na jadącego tuż przed nim forda. Z kolei sprawczyni kolizji straciła panowanie nad pojazdem, a jej auto ostatecznie wylądowało na lewym boku. Chociaż całe zajście wyglądało niezwykle groźnie, żadna z osób biorących udział w stłuczce nie wymagała pomocy medycznej.

Czytaj też: "Płacz, przekleństwa". Ford roztrzaskał się na drzewie, w środku 4 nastolatków. Koszmarny początek wakacji

Mundurowi dokładnie odtworzyli przebieg wypadku, bazując nie tylko na oględzinach miejsca, ale także analizując zabezpieczony materiał wideo z tego rejonu. - Policjanci ustalili, że przyczyną zdarzenia było niezachowanie należytej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu oraz stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 19-letnia kierująca została ukarana mandatem karnym w kwocie ponad 1000 złotych. Otrzymała również 10 punktów karnych - przekazał podinspektor Kamil Gołębiowski.

Białystok. Pościg za kierowcą BMW. 25-latek rozbił auto o latarnię

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki