Czy mieszkańcy potrzebują woonefu na 1 Maja?

i

Autor: UM Lublin Czy mieszkańcy potrzebują woonefu na 1 Maja?

Woonerf na 1 Maja: Czy powstanie miejsce chilloutu dla mieszkańców? [SPOTKANIE]

2016-04-11 14:50

Miałby powstać przy zbiegu ulic 1 Maja i placu Bychawskiego. Najpierw konsultacje z mieszkańcami – te już dzisiaj!

Czym jest woonerf?

Czyli po prostu ulica do mieszkania. Jest to rodzaj ulicy w strefie zurbanizowanej, na której położono nacisk na wysoki poziom bezpieczeństwa, uspokojenie ruchu i wysokie walory estetyczne. Zachowane są miejsca parkingowe i funkcja komunikacyjna z priorytetem dla pieszych i rowerzystów. Podwórzec jest w założeniu przestrzenią publiczną, która łączy funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców, posiada elementy ulicy z przestrzenią do spacerów i spędzania wolnego czasu.

Co się zmieni?

W przypadku ulicy 1 Maja nacisk położony będzie na cześć rekreacyjną. Nie będzie to zwyczajny plac zabaw tylko przestrzeń łącząca w sobie zieleń oraz małą architekturę. Takie rozwiązanie w prosty sposób przełoży się na poprawię bezpieczeństwa w trakcie spędzania wolnego czasu.

Lublin podąża wzorem ul. Traugutta w Łodzi, gdzie powstał zbliżony koncepcyjnie projekt. Zaletą projektu jest nie tylko rewitalizacja miejsca, ale i poprawa jego estetyki i integracja społeczna mieszkańców.

Spotkanie dla mieszkańców

Mieszkańcy ul. 1 Maja i okolicznych terenów mogę przyjść na rozmowę o zbiegu ulicy 1 Maja i placu Bychawskiego. W Punkcie Kultury przy 1 Maja 35 zostanie przedstawiona propozycja stworzenia w tym miejscu podwórca miejskiego, służącego odpoczynkowi i rekreacji mieszkańców, a także estetycznej poprawie wizerunku okolicy.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 11 kwietnia, o godz. 17:00, w Punkcie Kultury, na ul. 1 Maja 35.