Jezioro Białe: Policjanci URATOWALI ŻYCIE żeglarzy. DRAMATYCZNA interwencja

2020-07-13 11:37 Mariusz Mucha
Policjanci uratowali żeglarzy
Autor: KPP Włodawa Żeglarzom groziło niebezpieczeństwo. Uratowali ich policjanci z wodnego patrolu

To mogło być ich ostatnie żeglowanie w życiu... W jednej chwili trzem mężczyznom pływającym po Jeziorze Białym pod Włodawą odpoczynek na łajbie zmienił się w walkę o życie. Zbliżała się burza, ochłodziło się znacznie, fale robiły się coraz większe, a ich żaglówka przewróciła się na bok, wyrzucając pasażerów za burtę. Całe szczęście z wody podjęli ich policjanci.

Wprawdzie Jezioro Białe pod Włodawą nie należy do największych akwenów, ale i tak potrafi być niebezpieczne. Zwłaszcza wtedy, gdy pogoda płata figla. Tak było w ubiegły weekend. W sobotę po południu niebo zaciągnęło się chmurami, a widoczne błyskawice zwiastowały zbliżanie się burzy.

W Żarach co niedzielę można popływać łódką

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

– W sobotę ok. godz. 16.20 sierż. szt. Sylwester Kosidło z włodawskiej komendy oraz sierż. szt. Jacek Borsuk z OPP Lublin zauważyli jakieś 300 metrów od brzegu trzech żeglarzy, którym wywróciła się łódź – informuje policja. To załoga patrolu wodnego, który stale patroluje akwen.

– Mężczyźni wyglądali na przestraszonych i wychłodzonych. Sytuacja była poważna ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne: panowała wysoka fala, wiał silny wiatr i wszystko wskazywało, że za chwilę rozpocznie się burza.

Policjanci nie tracili czasu. Widząc zagrożenie, szybko przystąpili do działania i pomogli wydostać się żeglarzom z wody i przetransportowali ich na brzeg.