Włodawa: Nie odpuścili ZŁODZIEJOWI. Odpowie za swoje po WIELU miesiącach

2020-05-30 18:25 Mucha, mta
Złodziej może trafić za kraty nawet na 5 lat
Autor: Mucha Kodeks karny przewiduje za kradzież do 5 lat więzienia. W przypadku recydywisty kara może być wyższa.

Nie przestali szukać, aż go złapali! We wrześniu bezczelny złodziej podbiegł do starszej mieszkanki Włodawy (woj. lubelskie) i ukradł jej torebkę, rozpływając się jak kamfora. Nie dało się go złapać, sprawę więc umorzono. Włodawscy kryminalni jednak nie odpuścili i dalej szukali przestępcy, dzięki temu 36-letni złodziej stanie przed sądem. Nie odpuścili złodziejowi, a ten odpowie za swoje – po wielu miesiącach.

Szanse na złapanie rzezimieszka od początku były nikłe. Był pogodny wrześniowy dzień 2019 roku, kiedy 74-letnia mieszkanka Włodawy wybrała się na spacer. Złodziej działał szybko i skutecznie.

Zobacz też: Chełm: Podpalili auto pełne papierosów. Co za DESPERACJA przemytników! [ZDJĘCIA]

– Podbiegł do niej i ukradł torebkę z koszyka – relacjonują policjanci. – Ofiara złodzieja straciła pieniądze, kartę bankomatową, dokumenty i telefon komórkowy.

Niestety, sprawca jakby ulotnił się jak kamfora. Z powodu jego niewykrycia pod koniec 2019 roku sprawa została umorzona.

Mimo to policjanci cały czas pracowali nad wykryciem złodzieja.

– Efektem działań policjantów jest wczorajsze zatrzymanie 36-letniego mieszkańca Siedlec (woj. mazowieckie) – dodają mundurowi. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży, za którą odpowie w warunkach recydywy. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ TUTAJ!

Super Raport 29 V (goście: Kukiz, Flisiak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.