Włamał się do kiosku i ukradł… kilkaset zdrapek. Wierzył w szczęście?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Republica; KWP Lublin Włamał się do kiosku i ukradł… kilkaset zdrapek. Wierzył w szczęście?

Włamał się do kiosku i ukradł… kilkaset zdrapek. Wierzył w szczęście?

2021-10-28 13:28

Chyba wierzył w swoje szczęście i chciał mu tylko nieco pomóc. Z pewnością wygrałby fortunę, gdyby tylko mógł zdrapać jedną, dwie zdrapki… albo kilkaset. Właśnie tyle kuponów loterii ukradł z kiosku w Białej Podlaskiej 39-letni mieszkaniec miasta. To recydywista, któremu grozi teraz nawet 15 lat więzienia. Szczęście chyba jednak go zawiodło.

Żeby wygrać, trzeba grać – mawiają niektórzy. Żeby los się do nas uśmiechnął, musimy mu pomóc i wziąć sprawy w swoje ręce. Nieco opacznie zrozumiał to 39-latek z Białej Podlaskiej, który w sobotę chciał ukraść kilkaset zdrapek z kiosku z prasą! Został złapany na gorącym uczynku. Ciekawe, ile by wygrał, gdyby mógł sprawdzić zawartość wszystkich kartoników, kuponów loterii…

Funkcjonariusze zostali powiadomieni o włamaniu w sobotnie popołudnie i ruszyli na miejsce. – Policjanci potwierdzili zgłoszenie, zatrzymali też na gorącym uczynku amatora cudzego mienia. Jak ustalili mundurowi, sprawca wszedł do kiosku, wyłamując fragment jednej ze ścian budynku – informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Zobacz też: Razem z bratem porwał żonę! Siłą wrzucił ją do bagażnika. Zgroza pod Biłgorajem

Sedno Sprawy - Tadeusz Cymański

Co najcenniejszego można ukraść z kiosku z prasą? Jak wynieść wszystkie łupy? Ten złodziej miał konkretny plan i cel. Funkcjonariusze znaleźli przy nim kilkaset zdrapek naszykowanych do wyniesienia. Sam sprawca kradzieży wynieść się jednak nie zdołał. Został zatrzymany na gorącym uczynku.

– Okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej – dodaje Salczyńska-Pyrchla. – Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Straty oszacowano na co najmniej tysiąc złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. W przypadku 39-latka jej wymiar może zostać zwiększony o połowę – za recydywę.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą napaści lub kradzieży?