Biała Podlaska: Wandale ZNISZCZYLI KILKANAŚCIE AUT. W ruch poszły… młoteczki

2021-04-11 11:21

Biała Podlaska. Z autobusu komunikacji miejskiej ukradli młoteczki służące do rozbijania szyb w razie niebezpieczeństwa i zapragnęli sprawdzić, czy rzeczywiście działają... Dawid K. (17 l.) i jego kompan Kacper K. (20 l.) urządzili sobie z samochodów zaparkowanych przy jednej z ulicy w Białe Podlaskiej poligon doświadczalny, niszcząc młoteczkami kilkanaście aut! Przyjdzie im za to słono zapłacić.

Jeśli w przypadku niektórych głupich wyczynów można by pokusić się o próbę szukania wątłych choćby usprawiedliwień, jednak czyny bialskich młodzieńców to głupota czystej wody... Nie byli zdenerwowani, nie rzuciły ich dziewczyny, itp. Do zdarzeń doszło w nocy z wtorku na środę na terenie Białej Podlaskiej.

Zobacz też: Mircze: Znalazł BOMBĘ i… położył na słupie? OSOBLIWE znalezisko pod Hrubieszowem

Po godzinie 21.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wybicia szyb w zaparkowanych przy ulicy Orzechowej autach. Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, ustalili, że łącznie uszkodzonych zostało sześć samochodów – opowiada kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej policji. Okazało się, że to wierzchołek góry lodowej.

konferencja prasowa Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Następnego dnia do bialskiej komendy zgłosili się kolejni pokrzywdzeni. Z ich relacji wynikało, że uszkodzone zostały samochody, okna budynków i wiata przystankowa.

Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę niemal 20 tysięcy złotych – dodaje policjantka.

Dawid K. i Kacper K. zostali zatrzymani bardzo szybko. – W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że sprawcy do swojego procederu wykorzystali młoteczki służące do awaryjnego wybicia szyb w autobusach – informuje kom. Salczyńska-Pyrchla. Nie potrafili jednak logicznie wytłumaczyć, dlaczego się tak zachowali. Grozi im pięć lat więzienia.