Walka o zdrowie Misi. „Cierpienie Michaliny nie zna granic”. Pomożesz?

i

Autor: KWP Lublin Walka o zdrowie Misi. „Cierpienie Michaliny nie zna granic”. Pomożesz?

Walka o zdrowie Misi. „Cierpienie Michaliny nie zna granic”. Pomożesz?

2022-02-21 12:50

Potrzebna jest pomoc w walce o zdrowie małej Misi. – Cierpienie Michaliny nie zna granic. Michalinka, jak na swój wiek wycierpiała wiele, ale nadal ma ducha walki – piszą jej rodzice, prosząc o pomoc. Trwa internetowa zbiórka, o wsparcie proszą też ryccy policjanci – koledzy z pracy mamy Misi. Niedługo koncert charytatywny dla Michaliny Sobótki. Pomożesz? Liczy się każda złotówka!

Postanowiłam walczyć o córeczkę i ta walka trwa do dzisiaj – mówi mama Misi, policjantka Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Michalinka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, zespołem Arnolda-Chiariego. Musi być cewnikowana co trzy godziny i przyjmować mnóstwo leków. Ma też niedowład nóżek. Koszt leczenia jest ogromny! Stąd prośba o wsparcie: od Misi i jej rodziny, lokalnej społeczności oraz kolegów po fachu mamy dziewczynki, czyli lubelskich policjantów.

Jak można pomóc? Wpłacając pieniądze, przekazując jeden procent podatku, biorąc udział w zbliżającym się koncercie czy licytacji vouchera od policjantów z Ryk. O możliwościach wsparcia Misi piszemy poniżej, w dalszej części artykułu.

W 2021 roku udało się zebrać pieniądze i wykonać u Misi operację biodra w Klinice w Aschau w Niemczech. Obecnie potrzebne są pieniądze na operację drugiego biodra i stóp. Operacja ta ustrzeże Michalinę przed kalectwem w przyszłości i da jej możliwość samodzielnego poruszania się – tłumaczy st. asp. Agnieszka Marchlak, rzeczniczka ryckich policjantów. – Koszty przerastają możliwości finansowe rodziców. Dlatego liczy się każda złotówka i każda jest na wagę życia. Nie bądźmy obojętni – prosi.

Po ubiegłorocznej, udanej operacji w Niemczech, radość nie trwała długo. W kwietniu doszło do złamania kości udowej pod wszczepioną płytką i konieczna była natychmiastowa operacja ratująca efekty tej poprzedniej.

prof. Marek Migalski: Hołownia to miękka alternatywa dla PiS [Super Raport]

Cierpienie Michaliny nie zna granic, a to jeszcze nie koniec, planowane są kolejne operacje… – przyznają rodzice dziewczynki. – Michalinka jak na swój wiek wycierpiała wiele, ale nadal ma ducha walki, nadal pozostaje uśmiechniętą i radosną dziewczynką. Ma świadomość, że operacje pozwolą jej stanąć na nogi, pobiec za piłką… – piszą, prosząc o wsparcie.

Licznik internetowej zbiórki na portalu siepomaga.pl/dla-michasi wciąż pokazuje, że potrzebnych jest jeszcze bardzo dużo pieniędzy. Kwota operacji przewyższa możliwości jednej osoby czy rodziny – stąd prośba o wsparcie. Liczy się każdy grosz, każda przekazana złotówka. Pieniądze można wpłacić za pośrednictwem zbiórki online, ale to niejedyna forma wsparcia.

Pomóc Misi i jej rodzinie można także przekazując jeden procent podatku poprzez wpisanie w rozliczeniu numeru KRS: 0000037904 z dopiskiem „32149 Sobótka Michalina”.

Przed nami także wyjątkowy Noworoczny koncert charytatywny „Wszystko z miłości”, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie Michalinki. Odbędzie się w sobotę, 26 lutego o godzinie 17.00 w Puławach, w„Okrąglak Cafe” (al. Partyzantów 4).

Dodatkowo policjanci z Ryk zapraszają do licytacji vouchera, dzięki któremu będzie można spędzić „Dzień w Komendzie Powiatowej Policji w Rykach”. Licytacja prowadzona będzie podczas Noworocznego Koncertu Charytatywnego – zachęca Marchlak. Wśród atrakcji m.in. okazja do poznania kierownictwa jednostki, ale też zwiedzenia jej pomieszczeń – w tym strzelnicy czy stanowiska kierowania, pokaz sprzętu czy wyposażenia. Więcej informacji na ten temat można też znaleźć na stronie internetowej KWP w Lublinie.

Sonda
Czy często angażujesz się w akcje charytatywne/zbiórki?