Samobójstwo podczas policyjnej interwencji. Mężczyzna wbił sobie nóż w szyję! Do tragedii w gminie Szczebrzeszyn na Lubelszczyźnie doszło w połowie grudnia ubiegłego roku. Teraz sprawę bada policja – w ramach wewnętrznego śledztwa – i prokuratura. Czy tej śmierci można było zapobiec? 43-latek chciał targnąć się na swoje życie. Okaleczył się nożem. Na pomoc ruszyli policjanci. Takie interwencje często kończą się inaczej – desperata udaje się przekonać do tego, by dał sobie pomóc albo powstrzymać go, przed zrobieniem sobie krzywdy. Tym razem jednak finał był tragiczny…
Wszystko wydarzyło się 12 grudnia w gminie Szczebrzeszyn (pow. zamojski, woj. lubelskie). Sprawę opisuje Dziennik Wschodni. 43-latek chciał popełnić samobójstwo. Okaleczył się nożem. Gdy dotarli do niego policjanci – wciąż groził, że się zabije. Mundurowi wezwali posiłki – kolejnych funkcjonariuszy, negocjatorów. Zdesperowany mężczyzna nie chciał jednak rozmawiać.
Mundurowi w końcu użyli paralizatora, by obezwładnić mężczyznę i powstrzymać go przed odebraniem sobie życia. 43-latek zdołał jednak ugodzić się nożem w okolice szyi. Chwilę później wykrwawił się i zmarł.
Ponieważ cała sprawa zakończyła się tragicznie, a policjanci użyli paralizatora, to przebieg interwencji bada nie tylko prokuratura, ale też policja w ramach wewnętrznego postępowania wyjaśniającego. Paralizator miał zamontowaną kamerę, więc nagrania pozwolą przeanalizować całe zdarzenie. Prokuratura z kolei czeka na wyniki sekcji zwłok, która ma odpowiedzieć na pytanie o bezpośrednią przyczynę śmierci 43-latka.
– Trwają przesłuchania świadków, prowadzone są też inne czynności, które mają pomóc w wyjaśnieniu sprawy – mówi w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Agnieszka Konstantynowicz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Zamościu. – Oczekujemy na opinię biegłych lekarzy, dotyczącą przyczyny zgonu 43-latka – tłumaczy.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- pokonackryzys.pl
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.