W Szczebrzeszynie wbił sobie nóż w szyję. Tragiczny finał policyjnej interwencji

2022-01-25 11:37
W Szczebrzeszynie wbił sobie nóż w szyję. Tragiczny finał policyjnej interwencji
Autor: SHUTTERSTOCK W Szczebrzeszynie wbił sobie nóż w szyję. Tragiczny finał policyjnej interwencji

Ruszyli, by pomóc, ale finał całej akcji był tragiczny. W gminie Szczebrzeszyn na Lubelszczyźnie 43-latek wbił sobie nóż w szyję podczas policyjnej interwencji. Wcześniej zranił się i groził, że odbierze sobie życie. Policjanci użyli paralizatora. Mężczyzna nie żyje, a okoliczności tragedii bada teraz policja i prokuratura. Czy tej śmierci można było zapobiec?

Samobójstwo podczas policyjnej interwencji. Mężczyzna wbił sobie nóż w szyję! Do tragedii w gminie Szczebrzeszyn na Lubelszczyźnie doszło w połowie grudnia ubiegłego roku. Teraz sprawę bada policja – w ramach wewnętrznego śledztwa – i prokuratura. Czy tej śmierci można było zapobiec? 43-latek chciał targnąć się na swoje życie. Okaleczył się nożem. Na pomoc ruszyli policjanci. Takie interwencje często kończą się inaczej – desperata udaje się przekonać do tego, by dał sobie pomóc albo powstrzymać go, przed zrobieniem sobie krzywdy. Tym razem jednak finał był tragiczny…

Wszystko wydarzyło się 12 grudnia w gminie Szczebrzeszyn (pow. zamojski, woj. lubelskie). Sprawę opisuje Dziennik Wschodni. 43-latek chciał popełnić samobójstwo. Okaleczył się nożem. Gdy dotarli do niego policjanci – wciąż groził, że się zabije. Mundurowi wezwali posiłki – kolejnych funkcjonariuszy, negocjatorów. Zdesperowany mężczyzna nie chciał jednak rozmawiać.

Mundurowi w końcu użyli paralizatora, by obezwładnić mężczyznę i powstrzymać go przed odebraniem sobie życia. 43-latek zdołał jednak ugodzić się nożem w okolice szyi. Chwilę później wykrwawił się i zmarł.

Jechał jak wariat! Ponad 200 km/h na liczniku. Wiózł rodzinę

Ponieważ cała sprawa zakończyła się tragicznie, a policjanci użyli paralizatora, to przebieg interwencji bada nie tylko prokuratura, ale też policja w ramach wewnętrznego postępowania wyjaśniającego. Paralizator miał zamontowaną kamerę, więc nagrania pozwolą przeanalizować całe zdarzenie. Prokuratura z kolei czeka na wyniki sekcji zwłok, która ma odpowiedzieć na pytanie o bezpośrednią przyczynę śmierci 43-latka.

Trwają przesłuchania świadków, prowadzone są też inne czynności, które mają pomóc w wyjaśnieniu sprawy – mówi w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Agnieszka Konstantynowicz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Zamościu. – Oczekujemy na opinię biegłych lekarzy, dotyczącą przyczyny zgonu 43-latka – tłumaczy.

Sonda
Czy osoby w kryzysie psychicznym mogą liczyć w Polsce na wystarczającą pomoc?

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE