Ciągniki rolnicze URSUSA

i

Autor: URSUS Lublin Ciągniki rolnicze URSUSA

URSUS z kolejnym kontraktem w Afryce. Dostarczy Tanzanii sprzęt za 55 mln dolarów

2015-10-23 17:53

Dostawa 2400 ciągników rolniczych, oprzyrządowania oraz stworzenie hali montażowej i centrów serwisowych w Tanzanii czeka w przyszłym roku na lubelski URSUS. 

W ramach kontraktu podpisanego ze spółką National Service Corporation Sole (SUMA JKT) URSUS ma dostarczyć w pierwszym, drugim i trzecim kwartale przyszłego roku sprzęt rolniczy oraz części zamienne do tych maszyn. Ponadto firma z naszego województwa wyposaży halę montażową oraz 8 centrów serwisowych w Tanzanii. W sumie wartość całego projektu to 55 milionów dolarów. 

- Kontrakt z firmą SUMA JKT to już trzecia umowa URSUSA w Afryce. Wzmacnia to naszą pozycję jako partnera dla afrykańskich przedsiębiorców i stanowi dowód przewagi konkurencyjnej spółki na rynku międzynarodowym – mówi Karol Zarajczyk, prezes zarządu URSUSA. 

Pierwsza umowa została podpisana już w 2013 z etiopską spółką METEC. - W ramach tego kontraktu, 12 maja w mieście Adama uruchomiono montownię ciągników URSUS. Zatrudnieni tam miejscowi pracownicy zostali przeszkoleni przez polskich inżynierów i techników. Z kolei w sierpniu tego roku URSUS podpisał drugą umowę z firmą Ethiopian Sugar Corporation na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej o wartości 30,672 mln dolarów - mówi Mariusz Lewandowski, rzecznik URSUSA

URSUS ma obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 700 osób. Produkuje rocznie ok. 1,2 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.