Ciągniki rolnicze

i

Autor: URSUS Ciągniki rolnicze

Lubelski URSUS podbija Afrykę. Dostarczy sprzęt za ponad 30 milionów dolarów

2015-08-28 20:08

Lubelski URSUS wygrał kolejny przetarg na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej. Umowa warta jest ponad 30 milionów dolarów.     

W ramach kontraktu spółka dostarczy w IV kwartale 2015 r. i I kwartale 2016 r. 174 ciągniki oraz 390 przyczep, a także zapewni dostawę części zamiennych do tych maszyn. Łączna wartość umowy ze spółką Ethiopian Sugar Corporation wynosi 30 672 075 dolarów amerykańskich z opcją powiększenia wartości zamówienia o kolejne 25 proc. do końca września.

Umowa zawarta z Sugar Corporation jest drugim kontraktem URSUSA w Etiopii. W 2013 r. spółka podpisała umowę z etiopską spółką METEC na dostawę ciągników, wyposażenie centrów serwisowych w Etiopii oraz dostawę części zamiennych. W ramach realizacji kontraktu, 12 maja br. w mieście Adama uruchomiono montownię ciągników URSUS. Zatrudnieni tam miejscowi pracownicy zostali przeszkoleni przez polskich inżynierów i techników.

- Cieszymy się z kolejnego kontraktu, bo on ugruntowuje naszą pozycję jako partnera dla afrykańskich przedsiębiorców. Wygrana w tym przetargu to także dowód, że polska marka może z sukcesem konkurować na rynku międzynarodowym – podkreśla Karol Zarajczyk, prezes zarządu URSUS S.A.

W planach URSUSA jest ekspansja na kolejne rynki. Obecnie spółka prowadzi rozmowy w Angoli, Tanzanii i Nigerii. - Mamy nadzieję, że przyczółek, który zbudowaliśmy w Etiopii, otworzy drogę do dalszej ekspansji w Afryce i zapewni dynamiczny rozwój firmy na najbliższe 2-3 lata. To właśnie Etiopia jest punktem odniesienia dla innych krajów Afryki – dodaje Zarajczyk.  

URSUS istnieje od ponad 120 lat. W Lublinie zatrudnia blisko 700 osób. Spółka produkuje rocznie ok. 1,2 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.
.