Ulhówek: Potrącenie 13-latki. Koszmar na drodze

i

Autor: KWP Lublin Ulhówek: Potrącenie 13-latki. Koszmar na drodze

Ulhówek: Potrącenie 13-latki. Koszmar na drodze

2021-10-20 8:37

Koszmary wypadek na drodze w Ulhówku na Lubelszczyźnie. Toyota staranowała 13-latkę, która weszła przed jadący samochód. Nastolatka chciała przejść na druga stronę jezdni? Dziewczynka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia i apeluje o ostrożność.

Koszmar na drodze w Ulhówku (pow. tomaszowski) na Lubelszczyźnie rozegrał się we wtorkowy poranek, przed godz. 8.00. 13-latka została potrącona przez kierowcę toyoty, gdy próbowała przejść na drugą stronę jezdni. Niewykluczone, że dziewczynka weszła pod samochód. Okoliczności dramatycznego wypadku bada teraz policja.

Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 13-letnia piesza chcąc przejść na drugą stronę jezdni, weszła przed jadącą toyotę. Samochodem kierował 64-latek z gminy Ulhówek. Kierujący próbował hamować, jednak nie udało mu się uniknąć z nią zderzenia – informuje sierż. szt. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Jechał na czołówkę z tirem! Groza w Gliwicach

13-letni piesza, mieszkanka Ulhówka, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala – dodają mundurowi badający sprawę. Kierowcy oczywiście nic się nie stało. W takich przypadkach to zawsze piesi są narażeni na ryzyko utraty zdrowia i życia – niezależnie od tego, kto zawini. 64-latek z toyoty był trzeźwy, co potwierdziło policyjne badanie.

– Szczegółowe okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez policjantów. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze, pamiętajmy o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania – dodaje Pawłowska.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?