Ukradli ponad 150 MILIONÓW! Wyrok zajął prawie 400 stron. GIGANTYCZNY przekręt

i

Autor: pixabay.com/afrycyk01

Ukradli ponad 150 MILIONÓW! Wyrok zajął prawie 400 stron. GIGANTYCZNY przekręt

2019-11-26 14:14

Kradł pieniądze z kont bankowych. „Zarobił” w ten sposób miliony złotych! Wyrok w sprawie tego gigantycznego przekrętu zajął… blisko 400 stron.

Dariusz O. został skazany na 15 lat więzienia. Zapłaci też 3 miliony 750 tysięcy złotych grzywny. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Lublinie.

Mężczyzna kierował grupą przestępczą działającą w całej Europie, która przez lata łamała zabezpieczenia rachunków elektronicznych i kradła pieniądze.

Jak wynika z ustaleń Prokuratury Krajowej: gang działał na ogromną skalę. Dotychczas skazano blisko 100 osób. Śledztwo jest w toku i obejmuje… niespełna 600 osób. To największe tego typu postępowanie w Polsce!

Członkowie opisanej grupy założyli na terenie Polski oraz innych krajów europejskich przeszło dwa tysiące rachunków w kilkudziesięciu bankach, przez które przepłynęło co najmniej 150 milionów złotych. Z wyjaśnień podejrzanych oraz innych ustaleń wynika, że kwota wyłudzonych, a następnie „wypranych” pieniędzy, była wyższa – informuje Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Więcej o tej sprawie wie Bartek Ważny z Radia ESKA Lublin. Posłuchaj!

Śledztwo cały czas jest w toku. Niewykluczone, że ostateczny bilans pieniędzy skradzionych przez grupę Dariusza O. będzie jeszcze wyższy. W tym momencie akta sprawy liczą… 773 tomy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE