Lublin. Tragiczna śmierć 3 policjantów. Najmłodszy miał 30 lat

i

Autor: Shutterstock, Lubelska Policja Lublin. Tragiczna śmierć 3 policjantów. Najmłodszy miał 30 lat

Zginęło 3 policjantów

Lublin. Tragiczna śmierć 3 policjantów. Najmłodszy miał 30 lat

2023-12-11 8:58

21 lat temu doszło do tragicznego wypadku samochodowego, w którym zginęli policjanci Wydziału XV Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji w Lublinie. Samochód służbowy, którym jechali młodszy inspektor Jacek Adamczyk, młodszy inspektor Witold Gontarz i starszy aspirant Ryszard Krzysztoń, zderzył się z innym pojazdem.

Policjanci z Lublina wspominają swoich zmarłych kolegów, którzy zginęli na służbie 10 grudnia 2002 roku. Młodszy inspektor Jacek Adamczyk miał 42 lata. Przełożeni zlecali mu prowadzenie najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych postępowań przygotowawczych dotyczących najcięższych przestępstw kryminalnych. Pośmiertnie został odznaczony złotą odznaką zasłużony policjant i awansowany na stopień młodszego inspektora policji przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Młodszy inspektor Witold Gontarz miał 50 lat. Prowadził najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane sprawy kryminalne związane z przestępczością zorganizowaną. Pośmiertnie został odznaczony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji złotą odznaką Zasłużony Policjant, a także pośmiertnie awansowany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji na stopień młodszego inspektora policji.

Starszy aspirant Ryszard Krzysztoń miał 30 lat. Realizował najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane sprawy dotyczące najcięższych przestępstw kryminalnych. Pośmiertnie został odznaczony złotą odznaką Zasłużony Policjant i awansowany na stopień starszego aspiranta policji przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Groby tragicznie zmarłych policjantów cz. 2. Niezapomniani