Rolnik zginął przygnieciony łyżką

i

Autor: KPP Janów Lubelski Prace przy tym ciągniku zakończyły się dla jego właściciela tragicznie

Tragedia pod Modliborzycami. Zginął straszną śmiercią, przygniotła go łyżka budowlana

2020-11-27 10:46

Do tragedii doszło w gospodarstwie rolnym pod Modliborzycami. 44-letni rolnik pracował w stodole przy swym ciągniku. Chciał odczepić od niego wielką, metalową łyżkę budowlaną. Niestety coś poszło nie tak i ciężar przygniótł go do kabiny. Wezwani na miejsce ratownicy mogli jedynie stwierdzić zgon mężczyzny, zginął na miejscu.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło czwartek po południu w gospodarstwie rolnym pod Modliborzycami w powiecie janowskim. – Podczas pracy przy ciągniku zginął 44-letni mężczyzna – informuje asp. sztab. Faustyna Łazur z policji w Janowie Lubelskim. Rolnik wjechał do stodoły i chciał przygotować maszynę do kolejnych prac na polu. W tym celu musiał zdjąć ciężką, metalową łyżkę, która już nie była mu potrzebna. Wtedy doszło do tragedii. Podczas jej odpinania, został dociśnięty do nadwozia ciągnika – dodaje policjantka.

Zobacz też: ZGINĄŁ w płonącym domu. MAKABRYCZNY finał pożaru w Lublinie. NIE ŻYJE 61-latek

Niestety, choć pomoc przyszła szybko, ratownicy nic nie mogli zrobić. Obrażenia 44-latka były tak poważne, że zginął na miejscu.

Ile Polacy wydadzą na świąteczne zakupy w 2020?

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny tego nieszczęśliwego wypadku. A przy okazji apelują: bądźmy ostrożni nawet przy z pozoru błahych pracach. Statystyki mówią, że najczęstsze przyczyny wypadków w rolnictwie to: nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie.

Pamiętajmy, żeby do wszelkich wykonywanych prac nie podchodzić rutynowo, a z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia czy nawet życia – dodaje aspirant Faustyna Łazur.