Trąba powietrzna w Kłoczewie. Żywioł niszczył wszystko

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Engin_Akyurt Trąba powietrzna w Kłoczewie. Żywioł niszczył wszystko

Trąba powietrzna w Kłoczewie. Żywioł niszczył wszystko

2021-09-07 21:48

Trąba powietrzna w Kłoczewie na Lubelszczyźnie. Żywioł niszczył wszystko, co napotkał na swojej drodze. Straty są ogromne – to kilka milionów złotych. Wiatr zniweczył pracę ponad 150 rolników, niszcząc setki hektarów upraw w regionie. Rolnicy liczą na pomoc i rekompensaty.

Trąba powietrzna w Kłoczowie zniszczyła setki hektarów upraw. Potężny żywioł nie oszczędzał niczego, a wiatr dewastował to, co na polach. Nikt nie spodziewał się jednak, że straty będą aż tak duże. Wyceniono je na blisko trzy miliony złotych. Dla lokalnych producentów rolnych to katastrofa. Trąba powietrzna przeszła przez gminę Kłoczew w połowie sierpnia – siejąc spustoszenie. Teraz okazuje się, że straty są znacznie większe, niż się spodziewano. Jak podaje Radio Lublin, poszkodowanych zostało ponad 150 rolników. Zakończono szacowanie szkód wywołanych przez żywioł. Skala zniszczeń po przejściu trąby powietrznej przeraża.

Zobacz też: Annopol: Wylecieli z rozstrzaskującego się auta! Potworny widok [WIDEO]

Trąba powietrzna zniszczyła Schronisko dla Psów "Zwierzaki do wzięcia" w miejscowości Gózd pod Rykami

Wiatr zniszczył ponad 700 hektarów plantacji w regionie. Straty w uprawach oszacowano na blisko trzy miliony złotych – podaje Radio Lublin. Lokalni samorządowcy, wspólnie z władzami wojewódzkimi, chcą starać się o finansowe wsparcie i rekompensaty dla poszkodowanych rolników. W okolicy silne nawałnice i porywisty wiatr niszczyły też budynki, przewracały drzewa. Sporo problemów miało schronisko dla psów „Zwierzaki do wzięcia” w Goździe. Na szczęście psiaki przetrwały kataklizm, a ludzie o wielkich sercach wspomogli odbudowę przytułku dla czworonogów. Na pomoc – tyle że ze strony państwa – liczą też okoliczni gospodarze.

Sonda
Czy widziałeś kiedyś na własne oczy trąbę powietrzną?