To będzie starcie ze szczytu tabeli! MKS Perła Lublin zagra z KPR Kobierzyce [AUDIO]

2020-01-14 14:16 Monika Kowalewicz
mat. ilustracyjny
Autor: materiały prasowe

W nowy rok wchodzą z przytupem i nadzieją na kolejne zwycięstwa. Piłkarki MKS Perła Lublin podejmą przed własną publicznością ekipę KPR Gminy Kobierzyce. Najlepsza snajperka PGNiG Superligi kontra najlepsza obrona tych rozgrywek. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

Perełki zmagają się w ostatnim czasie z licznymi urazami. Najprawdopodobniej więc trener Robert Lis znów będzie mieć do dyspozycji jedynie 11 zawodniczek. Mimo to zapowiada się emocjonujący mecz na hali Globus. Po dwunastu spotkaniach lubelskie reprezentantki plasują się na szczycie tabeli, ich przeciwniczki zamykają podium.

Ekipa spod Wrocławia wygrała do tej pory 8 starć - m.in. z Metraco Zagłębiem Lubin i uchodzi za pewniaka do miejsca na pudle na koniec sezonu. Jedna z ich liderek - Kinga Jakubowska ma już na swoim koncie 94 gole i podczas środowego spotkania może znacząco zbliżyć się lub nawet przekroczyć barierę 100 bramek.

U naszych przeciwniczek nie zabraknie też jednak lubelskich akcentów, bo ekipę wzmacnia rodowita lublinianka - rozgrywająca Aleksandra Tomczyk. Mistrzynie Polski nie zamierzają odpuścić okazji do trzynastego triumfu w tym sezonie. Gorąco liczą też na doping kibiców!

Spotkanie MKS Perła Lublin - KPR Gminy Kobierzyce w ramach trzynastej serii gier już jutro (15.01) w hali Globus w Lublinie. Pierwszy gwizdek o godzinie 18! W sobotę za to kolejne starcie w ramach Pucharu EHF.

Przed nami starcie ze szczytu ligowej tabeli. Szczegóły meczu MKS Perła Lublin vs. KPR Gminy Kobierzyce zna Monika Kowalewicz, reporterka Radia Eska: