Policjanci z Lublina zatrzymali dwie kobiety. Czerpały korzyść z prostytucji

i

Autor: KWP Lublin Policjanci z Lublina zatrzymali dwie kobiety. Czerpały korzyść z prostytucji.

Działały w grupie przestępczej

"Telefonistki" muszą zadzwonić do adwokata. Za korzyści z prostytucji grozi im 5 lat za kratami

2022-10-20 16:52

Lubelska policja zatrzymała dwie kobiety w związku z czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji. Zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie całego kraju poprzez tzw. „mieszkaniówki”. Zatrzymane kobiety to tzw. „telefonistki”. Zajmowały się one umawianiem spotkań z kobietami świadczącymi usługi seksualne. Podczas przesłuchania w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie obie przyznały się do winy. Grozi im do 5 lat więzienia.

"Telefonistki" zatrzymane. Umawiały zainteresowanych z prostytutkami

Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji oraz handlem ludźmi została rozbita przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w grudniu 2020 roku. Grupie szefowała 37-letnia Iwona G. Oprócz niej policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 24 do 72-lat. - Zwerbowali oni około dwudziestu kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach na terenie Polski. Jedną z nich była 24-latka, którą zmusili podstępem, wykorzystując jej stan bezradności - mówi nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

W ramach prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie policjanci zatrzymali kolejne dwie kobiety, które pełniły rolę tzw. „telefonistek”. Zajmowały się umawianiem zainteresowanych osób z kobietami świadczącymi usługi seksualne. 24-latka i 28-latka przyznały się do winy. Będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu osiąganie korzyści majątkowej z prostytucji. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy prostytucja powinna być w Polsce legalna?
Budka grzmi do PiS: To pokazuje wasze putinowskie metody walki w z opozycją