SZCZEPIONKA na koronawirusa. Punkty szczepień w Lubelskiem. W tych gminach ich nie będzie?

i

Autor: Pixabay/HelenJank

SZCZEPIONKA na koronawirusa. Punkty szczepień w Lubelskiem. W tych gminach ich nie będzie?

2020-12-16 9:06

Masowa akcja szczepień na koronawirusa coraz bliżej. Rząd zachęca, by wziąć w niej udział i buduje „siatkę” infrastrukturalną. Placówki, w których będzie można się zaszczepić, miały być w każdej gminie. Problem w tym, że na terenie kilkudziesięciu samorządów w Lubelskiem nie ma chętnych, by to robić. I nie chodzi o pacjentów, ale o lekarzy i personel.

Szczepionka na koronawirusa w woj. lubelskim. W tych gminach nie chcą szczepić? Narodowy Fundusz Zdrowia zbierał deklaracje od podmiotów, które chciały prowadzić punty szczepień. Takie miejsca miały powstać na terenie każdej gminy. Jednak na terenie kilkudziesięciu samorządów z Lubelszczyzny nikt się nie zgłosił.

Jak poinformował we wtorek wojewoda lubelski, Lech Sprawka – na Lubelszczyźnie jest 466 zespołów chętnych do realizacji szczepień – to m.in. przychodnie. Jednak na terenie ponad 40 gmin nikt się nie zgłosił. Problem dotyczy całego regionu. „Białych plam” jak mówił wojewoda, nie ma tylko w powiatach świdnickim, janowskim i puławskim.

Zobacz też: Ukochany synek zniknął tak nagle. Pan Andrzej od 13 lat szuka dziecka

Kuszenie na szczepienie? Jak Polacy reagują na rządowe udogodnienia w sprawie antycovidowych szczepionek. Sprawdziliśmy to w Lublinie

Chętnych do realizacji szczepień nie udało się znaleźć m.in. w takich gminach jak: Terespol, Międzyrzec Podlaski, Kock, Serniki, Wojciechów czy Włodawa.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia podało listę ponad 30 szpitali węzłowych na Lubelszczyźnie. Osiem z nich znajduje się w Lublinie. Placówki mają najpierw zaszczepić swoich pracowników i medyków z innych ośrodków, zanim ci zaczną szczepić kolejne grupy społeczne. Deklaracje chęci szczepienia od medyków są zbierane do 20 grudnia.

Zobacz też: Międzyrzec Podlaski: Z NOŻEM na nastolatków! STERRORYZOWALI ich dla… kilku złotych