Szczepienia przeciwko COVID-19. Na Lubelszczyźnie już 35 TYS. ZASZCZEPIONYCH

i

Autor: Pixabay/ckstockphoto

Szczepienia przeciwko COVID-19. Na Lubelszczyźnie już 35 TYS. ZASZCZEPIONYCH

2021-01-22 19:02

W województwie lubelskim dotychczas zaszczepiono przeciw COVID-19 ponad 35 tys. osób, w tym ponad 1,8 tys. otrzymało drugą dawkę – wynika z rządowego raportu szczepień z piątku, 22 stycznia. W ciągu ostatniej doby szczepionkę przyjęło 2,7 tys. osób.

W Lubelskiem – podobnie jak w całej Polsce – trwają szczepienia pracowników ochrony zdrowia oraz pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Według opublikowanych w piątek danych rządowego raportu szczepień na Lubelszczyźnie dotychczas najwięcej szczepień – prawie 14,4 tys. – wykonano w Lublinie.

Na drugim miejscu jest powiat puławski – 2,6 tys. Niewiele mniej, bo prawie 2,3 tys. szczepionek, podano w Białej Podlaskiej. Ponad 1,9 tys. w Zamościu, ponad 1,5 tys. w Chełmie, blisko 1,1 tys. w powiecie łukowskim, ponad 1 tys. w powiecie lubartowskim.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce 22 stycznia. Ile jest dziś nowych przypadków zakażeń? COVID w Lubelskiem

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej otrzymał we wtorek 1260 sztuk szczepionki. Rzeczniczka szpitala Magdalen Us powiedziała w piątek PAP, że szczepienia są realizowane i prawdopodobnie do soboty dawki te będą wykorzystane. W szpitalu szczepienia personelu medycznego ruszyły 28 grudnia. Jak przypomniała Us, wówczas w ciągu trzech dni zrealizowano 300 szczepień i te osoby w mijającym tygodniu przyjęły drugą dawkę szczepionki.

Lubelskie restauracje organizują zrzutki online, żeby przetrwać epidemię

Bialski szpital przygotowuje się także do szczepień seniorów z I grupy, które ruszą w poniedziałek.Rejestracja odbywa się telefonicznie, mamy uruchomione dwie linie telefoniczne – zaznaczyła Us. Jak dodała, jeśli okaże się, że nie ma już wolnych terminów, to dzwoniący proszeni będą o podanie numeru telefonu, na który pracownicy szpitala będą dzwonić i powiadamiać o nowych dostępnych terminach.

Zobacz też: SKATOWAŁ go łopatą, a później ZAKOPAŁ ŻYWCEM?! Przerażająca historia z Lublina

W woj. lubelskim szczepienia prowadzone są także w 35 z 46 domów opieki społecznej oraz w dziewięciu z 19 prywatnych placówek całodobowej opieki – informowała rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. W domach pomocy społecznej w woj. lubelskim przebywa 4438 mieszkańców i chęć zaszczepienia się zgłosiło 72,5 proc. z nich, natomiast w prywatnych placówkach jest 504 pensjonariuszy i 81,7 proc. z nich zadeklarowało chęć zaszczepienia się.

W Lubelskiem szczepienia grupy 0 prowadzą 32 szpitale węzłowe.

Źródło: PAP.