Jeden z projektów zakłada powstanie specjalnego wybiegu dla zwierząt

i

Autor: Pexels Jeden z projektów zakłada powstanie specjalnego wybiegu dla zwierząt

Świdnicki budżet obywatelski: Mieszkańcy głosują na najlepsze projekty

2015-10-01 19:47

40 projektów stworzonych przez mieszkańców Świdnika trafiło do ostatecznego głosowania. Miasto na realizację najpopularniejszych z nich przeznaczyło w budżecie milion złotych. O tym, na co pójdzie ta kwota zdecydują sami mieszkańcy w głosowaniu.

W sumie do urzędu dostarczono 52 projekty zawierające pomysły na to, co warto w Świdniku zrobić. Z tej liczby i po niezbędnych poprawkach, do kolejnego etapu przeszło 40 wniosków.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiej dużej ich liczby. Opiewają na kwotę prawie 3,5 miliona złotych. Można powiedzieć, że przy tegorocznym budżecie w wysokości miliona złotych, co trzeci projekt ma szansę na realizację – mówi Artur Soboń, sekretarz miasta.

Jakie są to projekty?

Mieszkańcy chcieliby m.in. stworzenia wielkopowierzchniowych murali na budynkach, odnowienia 14 rzeźb i pomników, stworzenia wiat rowerowych wraz ze stojakami rowerowymi czy budowę parkingu przy przychodni przy ul. Jarzębinowej.

Wśród wniosków jest również m.in. organizacja Europejskiego Korowodu Sztuki w Świdniku, doposażenie placu zabaw przy przedszkolu nr 6, oświetlenie skateparku przy Zespole Szkół nr 2 czy utworzenie na jego terenie ścianek wspinaczkowych.

Ciekawą propozycją jest stworzenie specjalnego i ogrodzonego wybiegu dla psów przy ul. Krępieckiej, gdzie mieszkańcy Świdnika mogliby przychodzić ze swoimi zwierzętami. Takie miejsce miałoby mieć całe niezbędne zaplecze dla naszych pupilów.

- Dowiadujemy się od mieszkańców naszego miasta o drobnych potrzebach, które mogą być czasami pomijane przy konstruowaniu budżetu. Dlatego cieszymy się z tak dużego zainteresowania i w przyszłości na pewno będziemy tę formułę rozwijać – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Głosowanie trwa do 12 października do godziny 12. 

Jak głosować?

Karty do głosowania można pobrać ze strony www.swidnik.pl i wypełnioną przynieść do:

  • Urzędu Miasta Świdnik, ul. Kard.St. Wyszyńskiego 15
  • Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, ul. Niepodległości 13 

Można również głosować online wypełniając elektroniczną wersję karty do głosowania. Wystarczy kliknąć tu: Głosuj