Projekty można zgłaszać w listopadzie, głosowanie odbędzie się w styczniu

i

Autor: Public Domain, oTrange.us Projekty można zgłaszać w listopadzie, głosowanie odbędzie się w styczniu

Kraśnik: Budżet Obywatelski. 200 tysięcy w rękach mieszkańców

2015-09-07 13:25

Miasto rozpoczyna wdrażanie Budżetu, o którym zdecydować mogą mieszkańcy. Miasto na inwestycje wyda 200 tysięcy złotych.

Kraśnik chce pobudzić aktywność społeczną i pomóc mieszkańcom decydować o najbliższym otoczeniu. Trwa zgłaszanie projektów.

Środki zagospodarowane w ramach Budżetu Obywatelskiego mogą być przeznaczone na inwestycje miejskie i gminne. Istotnym jest realny wymiar dla mieszkańców. Wśród pomysłów są budowy czy remonty nawierzchni ulic, dróg rowerowych czy chodników, a nawet instalacja oświetlenia. Skorzystać mogą na tym nawet najmłodsi: zgłosić można modernizację placu zabaw, obiektów sportowych czy urządzenie terenów rekreacyjnych, parków i skwerów.

- Realizacja budżetu obywatelskiego wymaga odpowiedniego przygotowania, przeprowadzenia akcji informacyjnej wśród mieszkańców oraz przygotowania jasnych i przejrzystych procedur – mówi Mirosław Włodarczyk, burmistrz miasta. - Naszym celem jest rzetelne przygotowanie mieszkańców do jego realizacji. Szczególnie zależy mi na udziale w tym przedsięwzięciu ludzi młodych.

Jak zgłosić swój projekt?

Swoja propozycję może zgłaszać każdy mieszkaniec. Warunkiem niezbędnym jest ukończenie 16 roku życia. Zgłaszanie projektów będzie możliwe w listopadzie. Do połowy grudnia nastąpi ich weryfikacja. Głosowanie odbędzie się od 18 do 22 stycznia 2016 roku.

Jak głosować na Budżet Obywatelski?

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Kraśnika w wieku od 16 lat. Dzielnice miasta tworzyć będą okręgi wyborcze.

Na kraśniczan czeka cykl spotkań. W ich czasie poruszane będą tematy związane z inwestycjami miejskimi oraz wyjaśniane procedury składania wniosków i wyborów projektów. Pierwsze spotkania w dzielnicach odbędą się w październiku 2015 roku.

Kraśnik na Budżet Obywatelski wyda 200 tysięcy złotych. Kwota ta jest podzielona na cztery dzielnice miasta.  

Kraśniczanie w swoich rękach będą mieli 200 tysięcy złotych

i

Autor: materiały prasowe Budżetu Obywatelskiego Kraśniczanie w swoich rękach będą mieli 200 tysięcy złotych