Nowoczesne mapy Lublina pokazują działki, numery budynków oraz miejskie inwestycje

i

Autor: CCO Public Domain, jisc.ac.uk Nowoczesne mapy Lublina pokazują działki, numery budynków oraz miejskie inwestycje

Geoportal Miejski: Ratusz pokaże wiadomości na mapach

2015-09-03 17:28

Sześć map tematycznych za darmo w internecie. Jak jeździć rowerem, gdzie prowadzone są inwestycje czy mapa turystyczna. To tylko niektóre informacje jakie pokaże lubelski ratusz. 

Geoportal Miejski to System Informacji Przestrzennej Lublina. Miasto bezpłatnie udostępnia najważniejsze wiadomości w formie map.

Serwis podzielony jest na 6 działów, znajdziemy w nim m. in. mapy turystyczne i rowerowe oraz informacje o inwestycjach miejskich. Skorzystać będzie można z planów zagospodarowania przestrzennego czy ogólnej mapy Lublina

- Chcemy mieszkańcom w sposób bezpłatny udostępnić informacje o mieście – wyjaśnia Beata Krzyżanowska z Urzędu Miasta Lublin. - Na Geoportalu będą serwisy, z których będzie można korzystać w sposób intuicyjny i prosty.

Co znajdzie się w Geoportalu? Posłuchaj materiału Michała Serkiza.

Podczas przeglądania poszczególnych serwisów użytkownik ma możliwość wyboru określonych warstw mapy w ramach serwisu, wyszukiwania adresów, działek lub innych obiektów np. kultury, edukacji, sportu, lokalu obwodowej komisji wyborczej czy apteki. Dostępne są również narzędzia do pomiaru powierzchni czy odległości oraz wyszukania najbliższej szkoły.

Ma mapie można oglądać inwestycje czy mapy rowerowe

i

Autor: Geoportal Miejski Ma mapie można oglądać inwestycje czy mapy rowerowe

Projekt powstał dzięki wsparciu funduszy unijnych. Jego koszt to cztery miliony złotych, z czego miasto pokryło 15 %. Reszta pieniędzy pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Serwis dostępny jest na stronie geoportal.lublin.eu.