Budżet obywatelski

i

Autor: commons.wikimedia.org Budżet obywatelski

Lubelski budżet obywatelski: Podsumowania, głosowanie na nowe projekty

2015-08-13 12:30

We wtorek (11 sierpnia) UM w Lublinie przedstawił projekty zrealizowane dotąd w ramach budżetu obywatelskiego. Które nie zostały jeszcze zakończone, a które przesunięte na kolejny rok?  

W ramach budżetu obywatelskiego na 2015 r. wykonane miały zostać w sumie 32 róże projekty. Mieszkańcy miasta mieli na nie do wydawania 10 mln zł. Prace nad 31 z nich zakończą się w planowanym terminie, realizację jednego (nowe stacje rowerów miejskich) przesunięto na wiosnę.

Wśród prac jakie zaplanowano na ten rok znalazło się przykładowo usprawnienie ruchu rowerowego niemal na terenie całego miasta (dobudowa ścieżek), plenerowe siłownie czy "wybiegi" dla psów. Mieszkańcy Lublina zgłosili też potrzebę wymiany nawierzchni niektórych ulic i chodników czy posadzenia większej ilości zieleni (1000 nowych drzew).

- Siedem projektów już jest całkowicie wykonanych, trwa realizacja pięciu, przy czym są to projekty o charakterze całorocznym - na kurierlubelski.pl zauważa Piotr Choroś z UM Lublin. Wśród zamkniętych projektów jest już m. in. plac do gimnastyki przy ul. Marzeń czy nowe chodniki przy Staffa. Listę projektów, które podczas zeszłorocznego głosowania uzyskały największą liczbę głosów znajdziecie TUTAJ.

Już niedługo, bo w październiku rusza rozplanowywanie budżetu na przyszły rok. Mieszkańcy będą wybierać spośród 157 projektów, a do rozdysponowania mają tym razem 15 mln zł.