Praca w sektorze IT

i

Autor: Pexels.com Praca w sektorze IT

Studiujesz informatykę w Lublinie? Szansa na pracę w zawodzie wynosi... 100 procent! [AUDIO]

2019-04-09 18:55

Młodzi inżynierowie po opuszczeniu murów uczelni zwykle nie mają problemów ze znalezieniem pracy. To m.in. dlatego, że ich uniwersytety organizują cykliczne spotkania z potencjalnymi pracodawcami. Takie wydarzenie mają za sobą studenci i absolwenci Politechniki Lubelskiej, którzy uczestniczyli dziś w "Dniu IT".

Jak funkcjonuje branża IT? Jakie są oczekiwania pracodawców? Co zrobić, żeby znaleźć pracę swoich marzeń? Odpowiedzi na te pytania znaleźli uczestnicy "Dnia IT" na Politechnice Lubelskiej. Uczelnia już po raz szósty zaprosiła przedstawicieli firm z tego sektora. Była szansa na bezpośrednią rozmowę z potencjalnym pracodawcą.

Jak wygląda takie wydarzenie? - Nasi absolwenci, studenci, a także uczniowie szkół średnich mogą sprawdzić, jakie wymagania mają pracodawcy - wyjaśnia Anna Mazur-Sokół, kierownik Biura Karier. - W tym roku gościliśmy przedstawicieli 18 firm, nie tylko z Polski, ale także z Niemiec.

Wszystkie oferty pracy, które pojawiły się w trakcie Dnia IT, można znaleźć na stronie internetowej uczelni.


Zapotrzebowanie na pracowników w sektorze IT jest ogromne. - Pytaliśmy pracodawców, ilu pracowników potrzebują. Gdy podsumowaliśmy wyniki, wyszło nam prawie 2 tysiące. I to od zaraz! - podkreśla dr inż. Marek Miłosz, prodziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. - Nasza "produkcja", czyli liczba absolwentów na Politechnice Lubelskiej w tej chwili wynosi około 150 osób rocznie. Można jeszcze dołożyć absolwentów UMCS, około setki, oraz innych, prywatnych szkół. Łącznie będzie to 300 osób rocznie - dodaje Marek Miłosz.

Zobacz także: Politechnika Lubelska otwiera nowy kierunek! [AUDIO]

Mówiąc krótko, jest jeszcze 1700 wakatów. I nie chodzi tu jedynie o informatyków, ale także o inne osoby pracujące w firmach z sektora IT: specjalistów HR, marketingowców czy księgowych.


Drzwi otwarte na Politechnice Lubelskiej. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Trwa strajk nauczycieli. ZOBACZ WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE