Mimo kilku niekorzystnych opinii studenci w Lublinie chwalą sobie życie tutaj

i

Autor: Dan Moyle, CCO Public Domain, flickr.com Mimo kilku niekorzystnych opinii studenci w Lublinie chwalą sobie życie tutaj

Studenci w Lublinie: Czy tutaj da się żyć? [AUDIO]

2015-10-01 14:22

Nie da się ukryć, że Lublin z pierwszym dniem października odżywa. Miasto wypełniają tłumy młodych, poszukujących wiedzy żaków. Ale czy życie studenta w Lublinie jest drogie? Sprawdziliśmy to!

Najlepiej mają ci, którzy z Lublina pochodzą. Nie ukrywają, że mieszkając z rodzicami wiele zyskują – darmowe mieszkanie, gotowe i darmowe obiady i komfort.

Gorzej mają studenci wynajmujący tutaj noclegi. Jak usłyszeliśmy od jednej ze studentek – Nie pochodzę z Lublina i mieszkam tutaj na stacji. Nie jest szczególnie drogo, jest przeciętnie – mówiła. Co pociesza naszych żaków? To, że gdzie indziej jest znacznie drożej. Jako flagowy przykład dają Warszawę.

Jak się żyje studentom w Lublinie? Posłuchaj materiału Aleksandry Piątek.

Czy wystarcza na rozrywki?

- Wystarczy po mieście się trochę pokręcić i można znaleźć miejsca, gdzie można tanio zjeść – mówią zgodnie lubelscy studenci. Ale nie samą nauką życie człowiek, a zwłaszcza student. Nasi żacy narzekają, że przy ściśle określonym budżecie miesięcznym ciężko jest wygospodarować pieniądze na rozrywki. - Piwo w klubie się nie opłaca – usłyszeliśmy od jednego z lubelskich studentów.

Za co studenci doceniają Lublin?

Jak mówią żacy – Miasto nie jest trudne do życia zwłaszcza, że większość jest skupiona w jednym miejscu – na miasteczku akademickim. Niewątpliwym plusem jest komunikacja, bo jak tłumaczą młodzi – Gdy trzeba gdzieś dojechać to jest wiele autobusów, zwłaszcza w strony dworców PKP i PKS.

Ciężkie życie studenta? Sprawdź jak przeżyć w Lublinie [PORADNIK]

Czy jest tak źle?

Nie. Większość pytanych przez nas osób jest zadowolona z życia w Lublinie. Od komunikacji, przez tanie jedzenie po niedrogie utrzymanie.
My od siebie do plusów dodamy wydarzenia i imprezy studenckie. Żacy każdego roku pokazują, że lubią i potrafią się dobrze bawić. Nie tylko w czasie Lubelskich Dni Kultury Studenckiej, ale także miejskich wydarzeniach turystyczno–historycznych.

Czy Waszym zdaniem życie studencie w Lublinie jest drogie? Chcemy poznać Waszą opinię! KOMENTUJCIE.