Średnia pensja w Lublinie to…? Szokujące przeciętne wynagrodzenia

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Królestwo_Nauki Średnia pensja w Lublinie to…? Szokujące przeciętne wynagrodzenia

Średnia pensja w Lublinie to…? Szokujące przeciętne wynagrodzenia

2021-09-03 13:29

Średnia pensja w Lublinie i województwie lubelskim. Ile wynosi? „Przeciętne” wynagrodzenie brutto, wyliczane przez Główny Urząd Statystyczny dla wielu osób może być… „ponadprzeciętne”, a wręcz szokujące. Ile średnio zarabiamy? Statystycznie jesteśmy bogaci. Ile wynosi przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w Lublinie i na Lubelszczyźnie?

Średnia pensja w Lublinie i województwie lubelskim – ile wynosi? Główny Urząd Statystyczny na bieżąco raportując stan naszej gospodarki i koniunkturę na rynku pracy, podaje też dane dla poszczególnych regionów czy największych miast. Te liczby mogą zaskoczyć wiele osób. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w lipcu tego roku w Lublinie to… 5253,50 zł – podaje Urząd Statystyczny w Lublinie. To kwota brutto, a jej odpowiednikiem netto, a więc „na rękę” jest suma około 3793 zł.

Zobacz też: Radzyń Podlaski: 19-latek rozjechał człowieka?! Nocny horror

Raport z anteny 3.09

Ile wynosi średnia pensja na Lubelszczyźnie? Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w województwie lubelskim w lipcu tego roku wynosiło ok. 5042 zł. W tym przypadku także mówimy o kwocie brutto, która po odjęciu ubezpieczeń społecznych, zdrowotnych i emerytalnych oraz zaliczek na podatek (te „opłaty” ponoszą co miesiąc wszyscy pracownicy na etacie) wynosi około 3643 netto, a więc „na rękę”.

Takie są wskaźniki dla Lublina (wyższe) i dla regionu (niższe), ale te krajowe mogą wręcz… zwalać z nóg! Ile wynosi przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w Polsce? Dana GUS za lipiec tego roku mówią o kwocie blisko 5852 złote, co daje ok. 4214 zł netto, „na rękę”. Kto chciałby tyle zarabiać, a kto już zarabia? Czekamy na Twój komentarz.

Sonda
Przeciętne wynagrodzenia. Zarabiasz mniej czy więcej?