Śniadanie wielkanocne 2020 – inne przez... koronawirusa! Poświęcenie pokarmów, błogosławieństwo

2020-04-12 7:41 mt
Śniadanie wielkanocne 2020 – inne przez... koronawirusa! Poświęcenie pokarmów, błogosławieństwo
Autor: pixabay.com/PublicDomainPictures

Śniadanie wielkanocne 2020 jest inne niż zwykle, a wszystko przez epidemię koronawirusa. Zamiast święcenia koszyczków w Wielką Sobotę – błogosławieństwo pokarmów i poświęcenie przed śniadaniem w Niedzielę Wielkanocną. Przypominamy najważniejsze zalecenia Archidiecezji Lubelskiej. Co jeszcze warto wiedzieć, zanim zaczniemy Śniadanie wielkanocne 2020?

Śniadanie wielkanocne 2020 – poświęcenie pokarmów, błogosławieństwo

Epidemia koronawirusa spowodowała, że zamiast tradycyjnego święcenia koszyczków i święconki w kościołach w Wielką Sobotę, mamy poświęcenie pokarmów i ich błogosławieństwo przed śniadaniem wielkanocnym. Niektórzy odmówią modlitwę przed samym śniadaniem wielkanocnym 2020, ale w wielu domach od soboty i tak czeka udekorowany koszyczek ze święconką.

Archidiecezja Lubelska zaleca, aby śniadanie poprzedzić wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu Pisma Świętego. Jeśli w domu jest woda święcona, to można poświęcić pokarmy. Jeśli nie, wystarczy je pobłogosławić.

Oto dokładna instrukcja: Wielkanoc 2020: Błogosławieństwo pokarmów w domu. Jak poświęcić pokarmy? [TEKST MODLITWY]

Śniadanie wielkanocne 2020 – co na stole, jakie potrawy

Według tradycji do święconki, a później na stół w niedzielny poranek powinny trafić te produktu, których później chcemy mieć „w obfitości” przez cały rok. Nic nie wskazuje na to, by podczas śniadania wielkanocnego 2020 miało być inaczej.

Zobacz: Śniadanie wielkanocne - co podać na tradycyjny świąteczny stół? [WIDEO]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Super Raport 10 IV (goście: Łukasz Schreiber, Beata Tadla)