Śmiertelny wypadek na DK 74. Mężczyzna szedł środkiem jezdni. Zginął pod kołami audi

i

Autor: Shutterstock

Horror na drodze

Śmiertelny wypadek na DK 74. Mężczyzna szedł środkiem jezdni. Zginął pod kołami audi

2023-03-24 21:32

Dramat rozegrał się wieczorem 24 marca w miejscowości Horyszów (pow. zamojski), na prostym odcinku drogi w terenie niezabudowanym. Z ustaleń policji wynika, że pieszy szedł środkiem drogi krajowej numer 74. Mężczyzna zginął pod kołami audi. Trwa ustalanie jego tożsamości. Szczegółowe przyczyny i okoliczności tragedii policja będzie ustalała pod nadzorem prokuratora.

Śmiertelny wypadek w miejscowości Horyszów. Nie żyje pieszy

Horror na drodze krajowej rozegrał się w piątek, 24 marca, o godz. 19. Wówczas policja otrzymała zgłoszenie o wypadku na DK74 w miejscowości Horyszów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że ubrany na czarno mężczyzna szedł środkiem drogi. "Kierująca renault widząc pieszego na środku jezdni, zatrzymała się i powiedziała mu, aby zszedł z drogi" - przekazała asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło z policji w Zamościu.

Jak podała policjantka, pieszy następnie zszedł na lewą stronę. Tam został potrącony przez jadące z naprzeciwka audi, którym kierowała 47-latka. Z ustaleń policji wynika, że kobieta nie zauważyła ubranego na ciemno pieszego, który szedł drogą poza terenem niezabudowanym. Mężczyzna nie miał szans na przeżycie. "Pomimo reanimacji mężczyzna niestety zmarł na miejscu" - poinformowała asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło.

Utrudnienia na DK74

Trwa ustalanie tożsamości mężczyzny, który zginął pod kołami audi. Na miejscu tragicznego wypadku pracują służby, a droga krajowa jest zablokowana na odcinku ok. 300 m. Ruch odbywa się drogą techniczną.

Sonda
Nosisz odblaski wychodząc po zmroku?