Skrobów-Kolonia: 26-latek skatowany przez bandytów. Horror pod Lubartowem

i

Autor: KWP Lublin Skrobów-Kolonia: 26-latek skatowany przez bandytów. Horror pod Lubartowem

Skrobów-Kolonia: 26-latek skatowany przez bandytów. Horror pod Lubartowem

2022-04-29 8:51

Skrobów-Kolonia. Pojechał tam na prośbę znajomej – jego i ich: 30- i 36-latka. To właśnie ci dwaj mężczyźni brutalnie skatowali 26-letniego mieszkańca gminy Lubartów. – Został pobity i z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala – informuje policja, która zajmuje się tą sprawą. Sprawcy zostali już zatrzymani, a za to, co zrobili, może im grozić kilka lat więzienia. Zostali aresztowani.

Na prośbę ich wspólnej znajomej pojechał do nich, a później zaczęło się piekło. Kłótnia, awantura, brutalna burda. 26-latek z gminy Lubartów został skatowany przez bandytów i trafił do szpitala z licznymi obrażeniami. Sprawcy to 36-latek ze Śląska i 30-latek z… Pomorza. Najbliższe miesiące spędzą za kratami.

Do brutalnej awantury doszło w niedzielny (24.04) wieczór (po godz. 20.00) w Skrobowie-Kolonii pod Lubartowem.

Pokrzywdzony na prośbę wspólnej znajomej przyjechał do miejsca, gdzie mężczyźni wynajmowali pokój. W tym momencie pomiędzy dwójką mężczyzn, którzy byli tam na miejscu, a 26-latkiem wywiązała się kłótnia. Doszło do konfrontacji słownej, a następnie fizycznej – relacjonuje st. sierż. Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Nowe radiowozy. Policja pokazała je w Targach Kielce

26-latek został pobity, brutalnie skatowany, przez starszych od siebie mężczyzn. Trafił do szpitala z licznymi obrażeniami ciała. – Pobity został również drugi z mężczyzn, który przyjechał po 26-latka – dodaje policjantka.

Sprawcy, choć wynajmowali pokój w niewielkim Skrobowie-Kolonii pod Lubartowem, nie byli „stąd”. 36-latek to mieszkaniec województwa śląskiego, a jego 30-letni kolega – województwa pomorskiego. Zostali zatrzymani przez policję „na miejscu zbrodni”.

Bandyci trafili do policyjnej celi, a stamtąd przed oblicze prokuratora. To dopiero początek ich „przygody” z wymiarem sprawiedliwości. W środę sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie i za kratami poczekają na proces. Za pobicie grozi im kara trzech lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?