Ważny apel wojska. Chodzi o bezpieczeństwo żołnierzy na Lubelszczyźnie

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/tprzem Ważny apel wojska. Chodzi o bezpieczeństwo żołnierzy na Lubelszczyźnie

Ważny apel wojska. Chodzi o bezpieczeństwo żołnierzy na Lubelszczyźnie

2022-04-28 9:32

Nie fotografuj ruchów wojska i nie wjeżdżaj w kolumny, jakimi armia podróżuje po drogach m.in. Lubelszczyzny. Wojsko apeluje do mieszkańców! Armia przekonuje, że chodzi o bezpieczeństwo żołnierzy, którzy ćwiczą m.in. w województwie lubelskim. Na wschodzie kraju trwają działania „Żelazna Brama” realizowane przez 18. Dywizję Zmechanizowaną.

Nieustanne ćwiczenia na poligonach, wspólne manewry z sojusznikami, przemieszczanie jednostek. Ostatnie tygodnie i miesiące to czas zwiększonej pracy i mobilności żołnierzy na wschodzie Polski – także na Lubelszczyźnie. Obecnie m.in. w woj. lubelskim trwają coroczne ćwiczenia „Żelazna Brama” organizowane przez tzw. Żelazną Dywizję, czyli 18. Dywizję Zmechanizowaną. Żołnierze ćwiczą swoją gotowość, szkolą się, przemieszczają – i apelują: bądźmy świadomi zagrożeń.

Ważny apel wojska. Chodzi o bezpieczeństwo żołnierzy na Lubelszczyźnie

Udostępnianie filmów i zdjęć z ruchu wojsk może ułatwić analitykom dostęp do treści o działaniach Wojska Polskiego. Nie publikuj takich informacji! Chrońmy nasze dane – proszą przedstawiciele Żelaznej Dywizji.

Apel nie jest przypadkowy. Ostatnie tygodnie i miesiące to zwiększona mobilność wojsk – zwłaszcza na wschodzie kraju i przy granicy. Dla niektórych osób widok kolumn pojazdów i sprzętu armii to niezwykły widok. Niejeden chce go uwiecznić, ale – jak przekonują mundurowi – to może rodzić kłopoty. Zwłaszcza jeśli zdjęcia trafią do sieci, gdzie każdy będzie mógł je zobaczyć.

Express Biedrzyckiej - kmdr por. Maksymilian Dura: W armii rosyjskiej zapanował chaos. Rosja się stacza

Większa mobilność wymusza też apel o bezpieczeństwo na drogach.

W ciągu najbliższych dni żołnierze i sprzęt Żelaznej Dywizji będą przemieszczać się po drogach krajowych woj. mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach – dodają przedstawiciele 18. Dywizji Zmechanizowanej.

I apelują, by kierowcy zachowali ostrożność i nie wjeżdżali między wojskowe pojazdy jadące w kolumnie. Pojazdy wojskowych można wyprzedzać, ale „rozdzielanie” kolumny to zdecydowanie zły pomysł. Pierwsze i ostatnie pojazdy kolumny są oznaczone. Kierowcy powinni upewnić się, czy są w stanie wyprzedzić całą kolumnę, a jeśli nie mają takiej możliwości – unikać takich manewrów.

Sonda
Czy chciałbyś służyć w wojsku?