Gardzienice: SKANDAL i molestowanie w słynnym teatrze? Wyborcza opisuje HORROR aktorek

i

Autor: wikimedia.org: CC BY-SA 4.0, Ablakok; Farary

SKANDAL w Gardzienicach? Pracownicy bronią Staniewskiego. „Odcinamy się od nagonki”

2020-10-09 22:21

Medialne doniesienia o nieprawidłowościach nazywają nagonką i stają murem za swoim dyrektorem. Jest reakcja części pracowników na skandal, jaki wybuchł wokół Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” po publikacji Gazety Wyborczej. Sprawę bada już prokuratura.

Przypomnijmy, Gazeta Wyborcza opisała historie byłych pracownic OPT Gardzienice, które opowiedziały o swoich doświadczeniach pracy z założycielem i szefem teatru, Włodzimierzem Staniewskim: Gardzienice: SKANDAL i molestowanie w słynnym teatrze? Wyborcza opisuje PIEKŁO aktorek.

Wyznania byłych pracownic i studentek Staniewskiego wywołały prawdziwą burzę. Sprawą zajęła się też prokuratura. Sam „bohater” wspomnianych tekstów nie chciał ich komentować. Głos zabrali jednak jego obecni współpracownicy, stając za nim murem i pisząc o „nagonce”.

Poniżej publikujemy pełną treść „Oświadczenie Pracowników Teatru w sprawie Włodzimierza Staniewskiego i ostatnich medialnych doniesień”.

W związku z publikacjami, które ukazały się w dniu 6 października w „Gazecie Wyborczej” i „Dwutygodniku” oświadczamy jako zespół artystyczny, administracyjny i techniczny Teatru „Gardzienice”, że odcinamy się od nagonki na Włodzimierza Staniewskiego, która w naszym odczuciu ma na celu zanegowanie całego dorobku artystycznego Staniewskiego i dorobku Teatru „Gardzienice” oraz zdeprecjonowanie 43-letniej pracy Teatru, naszej pracy. Odnosząc się do nawoływania w audycji Radia TOK FM o zawieszenie Włodzimierza Staniewskiego w funkcji Dyrektora wyrażamy stanowisko że powinien on nadal prowadzić Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” jako autorską instytucję, jak ma to miejsce nieprzerwanie od jego założenia w 1977 roku.

Pod oświadczeniem opublikowanym na stronie teatru podpisało się 19 osób – pracownicy artystyczni, administracyjni i techniczni Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

Super Raport 09.10 (Goście: Krzysztof Bosak - Konfederacja, Paweł Poncyljusz - KO oraz Joanna Sakowicz-Kostecka - była tenisistka)