Sceny jak z filmu! Pościg i strzały na ulicy! Ranny policjant!

i

Autor: mat. policji Sceny jak z filmu! Pościg i strzały na ulicy! Ranny policjant!

Sceny jak z filmu! Pościg i strzały na ulicy! Ranny policjant!

2021-09-12 20:16

Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się w miejscowości Gąsiory w powiecie radzyńskim na Lubelszczyźnie. Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą busa, który ani myślał zatrzymać się do kontroli, w pewnym momencie trasę pojazdu zagrodził jeden z funkcjonariuszy, chcąc powstrzymać ucieczkę kierowcy. Wtedy prowadzący busa 34-latek zwyczajnie przejechał policjanta! Stróż prawa trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami, ucieczkę kierowcy busa powstrzymała dopiero wystrzelona z pistoletu kula, która przebiła koło auta.

Jak poinformował internetowy portal radia RMF, w niedzielny wieczór policjanci otrzymali wiadomość o busie jadącym z dużą prędkością przez powiat radzyński. Dodatkowo w aucie nie działała jedna z lamp. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali pojazd i zamierzali zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten jednak ani myślał zastosować się do poleceń. Rozpoczął się pościg, którego przebieg okazał się dramatyczny! W pewnym momencie jeden ze stróżów prawa chciał zastawić drogę kierowcy i tym samym zmusić go do postoju. Siedzący za kierownicą mężczyzna zwyczajnie... rozjechał funkcjonariusza! Wtedy policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych, po czym wystrzelili w kierunku opony busa.

CZYTAJ TEŻ: Zastrzelił 16-latka i uciekł. Myśliwy-morderca z Kluczkowic przed sądem

W efekcie doszło do dachowania, a auto znalazło się w rowie. Z rozbitego samochodu wygramolili się dwaj mężczyźni: 34-letni kierowca i o pięć lat młodszy pasażer. Obaj zostali przewiezieni do szpitala, gdzie będą mieli pobraną krew do badań. Wiele wskazuje na to, że do brawurowej ucieczki przyczyniło się alkoholowe upojenie. Do szpitala trafił również potrącony policjant. Jego obrażenia są poważne.

Kazimierz S. wykonał ładunek wybuchowy i chciał wysadzić bankomat