SCENY GROZY na Lubelszczyźnie! Przyłożyli mu lufę do skroni, tłukli głową o podłogę

2019-11-29 8:37 mt
SCENY GROZY na Lubelszczyźnie! Przyłożyli mu lufę do skroni, tłukli głową o podłogę
Autor: pixabay.com/Marcus_Trapp

Przerażające! Dwaj bracia zgotowali piekło 57-letniemu mężczyźnie – w jego własnym domu. Grozili mu bronią i pobili. Co tam się stało?!

Ofiarą dwóch braci padł 57-letni mieszkaniec gminy Werbkowice (pow. hrubieszowski) na Lubelszczyźnie. Do jego domu przyszli dwaj bracia: 18- i 23-latek. Wtedy rozpętało się piekło!

Starszy z nich, trzymając w ręku pistolet gazowy, mierzył w kierunku poszkodowanego. W trakcie zdarzenia doszło do szarpaniny. Napastnicy uderzali głową poszkodowanego w podłogę i doprowadzając 57-latka do stanu bezbronności, skradli mu piłę spalinową oraz telefon komórkowy – relacjonuje asp. szt. Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Z ustaleń mundurowych wynika, że mieszkańcy gminy Werbkowice nie chcieli oddać mężczyźnie pieniędzy, które byli mu winni.

Napastnicy długo nie cieszyli się wolnością. Młodszy z braci został zatrzymany w okolicy. Starszy – w Rzeszowie, gdzie przebywał i pracował. Teraz obaj odpowiedzą przed sądem za rozbój.

– Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – dodaje Krystkowiak.