Masz psa? Jeśli TEGO niej zrobisz, dostaniesz 500 zł kary! Posypią się MANDATY?!

2019-11-28 9:16 mt
Masz psa? Jeśli TEGO niej zrobisz, dostaniesz 500 zł kary! Posypią się MANDATY?!
Autor: pixabay.com/705847

Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii grozi karami! Nawet 500 zł mandatu mogą dostać właściciele psów, którzy nie dopełnią swoich obowiązków. Chodzi o szczepienia!

Wszystkie psy, na terenie całego kraju, podlegają obowiązkowym szczepieniom przeciw wściekliźnie – przypomina lek. wet. Paweł Piotrowski, Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

Oznacza to, że każdy właściciel czworonoga musi pamiętać o szczepieniach przeciw wściekliźnie. Najpierw szczeniaka – do czwartego miesiąca życia, a później co roku u dorosłego psa.

Wielu właścicieli nic sobie jednak z tego obowiązku nie robi – przyznają służby. Liczba psów zaszczepionych jest zbyt mała. A to może być groźne.

Dlatego Inspektorat Weterynarii „straszy” karami!

– Osoby, które uchylają się od obowiązku ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie, podlegają karze grzywny i mogą zostać ukarane mandatem karnym w wysokości do 500 zł – przypomina Piotrowski w komunikacie wydanym przez WIW.

Brak szczepionki może być groźny dla naszego pupila, ale też dla innych zwierząt, a nawet ludzi. Właściciele kotów nie mają obowiązku szczepienia swoich czworonogów, ale – jeśli zechcą – mogą to zrobić.