Rzucił się na policjantów z nożem. Próbował ich zabić?

i

Autor: Shutterstock

Atak nożownika

Rzucił się z nożem na policjantów. Próbował ich zabić? Prokuratura nie ma wątpliwości

Prokuratura nie miała wątpliwości. Zdaniem śledczych 24-letni mężczyzna rzucił się na policjantów z zamiarem pozbawienia ich życia. Do tego zdarzenia doszło w czwartek, 8 września w Tomaszowie Lubelskim. Jeden z policjantów wyciągnął broń i ranił napastnika w nogę. Wcześniej 24-latek ranił nożem dwóch policjantów.

Tomaszów Lubelski. Policjant postrzelił agresywnego mężczyznę, który zaatakował nożem mundurowych!

Trzymiesięczny areszt zastosował w sobotę, 10 września sąd wobec 24-letniego Ukraińca, który nożem zaatakował dwóch policjantów w Tomaszowie Lubelskim.

- Sąd zastosował w sobotę trzymiesięczny areszt wobec 24-letniego Ukraińca, który zaatakował nożem policjantów. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i czynnej napaści na funkcjonariuszy - poinformowała  sierż. sztab. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Czytaj również: Zamość: Atak nożownika w centrum miasta. Mają sprawcę i narzędzie zbrodni

Do zdarzenia doszło w czwartek popołudniu przy ul. Kościuszki w Tomaszowie Lubelskim. 

Lublin: Atak nożownika w centrum miasta. Dźgał bez opamiętania!

Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące leżącego przy chodniku mężczyzny. W pewnej chwili 24-letni obywatel Ukrainy zaatakował nożem interweniujących policjantów, powodując u nich obrażenia rąk i nóg. Jeden z funkcjonariuszy w celu odparcia ataku napastnika użył broni służbowej, raniąc go w nogę.

Przeczytaj koniecznie: Koszmar na obwodnicy Lublina. Zatrzymał się, a później… Zgroza! Wszystko się nagrało!

Ranni policjanci i napastnik trafili do szpitala. Jeden z funkcjonariuszy został już wypisany do domu, natomiast drugiego przetransportowano z poważną raną ręki do szpitala w Lublinie. Również podejrzany opuścił już szpital.

- 24-latek został przewieziony do zakładu karnego - dodała sierż. szt. Małgorzata Pawłowska

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?