We wtorek drogowcy zaczęli prace

i

Autor: UM Lublin We wtorek drogowcy zaczęli prace

Ruszyła budowa przedłużenia ulicy Muzycznej. Nowy most poprowadzi w kierunku dworca

2015-10-20 20:08

We wtorek drogowcy zaczęli budowę przedłużenia ulicy Muzycznej. Nowa droga poprowadzi przez most nad Bystrzycą tuż obok stadionu Arena Lublin. Inwestycja, która połączy południową część Śródmieścia z Trasą Zieloną ma być gotowa do połowy 2017 roku.

Ulica Muzyczna zyska blisko 760 metrów długości. Drogowcy poprowadzą ją od skrzyżowania ulicy Narutowicza z Nadbystrzycką i Głęboką. Jednojezdniowa ulica z czterema pasami ruchu dotrze przez nowy most do ulicy Stadionowej w rejonie Areny Lublin. Dwa skrajne pasy będą zarezerwowane dla komunikacji miejskiej.

Trasa ma w przyszłości usprawnić ruch do Dworca Metropolitarnego, który połączy dworzec PKP z PKS. Miasto chce zdążyć z ukończeniem budowy przed zaplanowanymi w 2017 roku Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy. Nowa droga znacznie ułatwiłaby dotarcie do Areny Lublin.

- Zmian w tym rejonie będzie jednak znacznie więcej. Już w przyszłym roku wykonamy kolejny etap rewitalizacji ul. Narutowicza – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Remont obejmie wymianę nawierzchni ulicy oraz chodników od al. Piłsudskiego do ul. Ochotniczej. Pojawią się także dedykowane pasy dla komunikacji miejskiej.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: PRD Lubartów, LPRD Lublin i Intop Tarnobrzeg. Wartość inwestycji to blisko 42 mln zł.