Icemania ruszy jeszcze w tym miesiącu

i

Autor: fanpage Icemania Icemania ruszy jeszcze w tym miesiącu

Lodowisko w Lublinie [CENY, GODZINY OTWARCIA] Icemania mrozi taflę

2016-11-04 17:28

Kolejna atrakcja dla miłośników ruchu. Wraz z początkiem listopada ruszy sezon lodowiska w Lublinie. 

Icemania zastąpi miasteczko ruchu drogowego przy AQUA Lublin na al. Zygmuntowskich. Lodowisko co roku przyciąga tych młodszych, jak i starszych.

Miejskie lodowisko rozpocznie sezon w sobotę 5 listopada. Tafla lodu ma wymiary 30x60 metrów, co wyczerpuje kryteria konieczne do rozgrywania na niej m.in. meczów hokejowych. Grubość lodu wynosi od 5 do 7 centymetrów. Jednorazowo na płycie lodowiska może przebywać ok. 300 osób.

Przy lodowisku działa wypożyczalnia sprzętu. Są w niej zarówno łyżwy do hokeja (295 par), jak i do jazdy figurowej (255 par), w rozmiarach od 25 do 50. Są również kaski i pingwiny, przydatne najmłodszym do nauki jazdy na łyżwach.

- W tym roku dodatkowo zamówiliśmy 110 par nowych łyżew – wyprodukowanych przez renomowaną włoską firmę, przygotowanych specjalnie do publicznych lodowisk i wypożyczalni. Łyżwy tej klasy są m.in. na lodowisku działającym na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Wśród zamówionych łyżew jest również kilka par tzw. dwupłozówek – łyżew wyposażonych w dwie płozy, przeznaczonych dla dzieci do nauki jazdy. To pierwsze tego typu łyżwy w historii lubelskiego lodowiska – informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR.  

Cennik lodowiska Icemania i godziny otwarcia

Od tego sezonu bilet rodzinny będzie upoważniał do korzystania z lodowiska osobę dorosłą i drugą osobę do 18 roku życia (a nie – jak w poprzednim sezonie – do 10 roku życia). Zniesione zostają dopłaty za wypożyczenie łyżew ponad standardowy czas – wcześniej kosztowało to 6 zł za 60 minut + dopłata, teraz zapłacimy 7 zł bez limitu czasu.

Nowością jest również bilet NO LIMIT wprowadzony na cały sezon. Bez limitu czasu będzie można korzystać z lodowiska od poniedziałku do czwartku przez cały dzień, a także w piątki do godz. 14.30.

Wprowadzamy również specjalną promocję NO LIMIT na weekend otwarcia. Przez całą sobotę 5 listopada i niedzielę 6 listopada będzie można jeździć na łyżwach bez limitu czasu.

Jeśli godziny otwarcia pozostaną bez zmian będzie ono czynne codziennie od 9.45 i w weekendy od 11.00 na tygodniu do 20.15. 

Start Icemanii już w sobotę, 5 listopada.

Parking przy lodowisku

Samochody można zaparkować obok Hali Sportowo-Widowiskowej im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich, jednak z uwagi na funkcjonowanie nowo otwartego kompleksu basenów Aqua Lublin warto korzystać z komunikacji miejskiej.  

ZOBACZ TEŻ>>> Najstarsza Polka mieszka w Lublinie! Ma 111 lat!