Rozkłady jazdy: 1 września, Lublin. Szkolny rozkład autobusów ZTM

i

Autor: wikimedia: ZTM w Lublinie (CC BY-SA 4.0) Rozkłady jazdy: 1 września, Lublin. Szkolny rozkład autobusów ZTM

Rozkłady jazdy: 1 września, Lublin. Szkolny rozkład autobusów ZTM

2021-09-01 11:41

Rozkład jazdy od 1 września w Lublinie. Od nowego miesiąca i nowego roku szkolnego obowiązuje zmieniony, poszerzony, „szkolny” rozkład jazdy autobusów i trolejbusów ZTM Lublin. Dzień powszedni rok szkolny i weekendowe wersje rozkładu jazdy zostaną z nami na dłużej. Co się zmieni? Nowy rozkład autobusów i trolejbusów w Lublinie.

Rozkład jazdy od 1 września w Lublinie. Nowy miesiąc to początek nowego roku szkolnego i powrót uczniów do nauki stacjonarnej. Stąd więcej autobusów na ulicach i częstsze kursy. Prawdziwy tłok w komunikacji miejskiej w Lublinie zacznie się w październiku, gdy do miasta i na uczelnie wrócą studenci. A co zmienia się od września? Podstawowa modyfikacja dotyczy częstotliwości kursowania autobusów i trolejbusów – jeżdżą po prostu częściej. Zanim wyjdziecie z domu, lepiej sprawdźcie nowy rozkład jazdy – w internecie lub aplikacjach mobilnych. – Kształt rozkładu, który będzie obowiązywał od nowego roku szkolnego, bazuje na rozkładach przedwakacyjnych, obowiązujących do 25 czerwca br., a zmiany to głównie zwiększenie częstotliwości kursowania linii nr 17, 26, 31, 57, 150, 151 i 158 w związku z powrotem uczniów do szkół – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Zobacz też: Bezpłatna komunikacja miejska. Darmowe przejazdy od 1.09

Na dobre i na złe ZWIASTUN. Radwan będzie walczył o syna Kubę z żoną Gawryły. Hania zdradzi Michała przed ślubem!

Wymienione, najpopularniejsze linie autobusowe i trolejbusowe w Lublinie (17, 26, 31, 57 i 150) w trakcie dnia będą odjeżdżać co 15 minut. Trolejbusy nr 151 i 158 w godzinach szczytu pojadą co 10 minut, a „159” – co 15 minut.

Są też zmiany tras jazdy – dotyczy to linii nr 52, której przebieg będzie następujący: Brama Krakowska – Lubartowska (z powrotem: Wodopojna – Świętoduska – Bajkowskiego) – al. Tysiąclecia – Mełgiewska – Kasprowicza – Wólka – Świdniczek – Biskupie – Świdnik Mały – Świdnik Duży – Świdnik Duży-Leśniczówka. Autobusy linii nr 52 nie będą obsługiwać przystanków zlokalizowanych przy ul. Turystycznej. Utrzymane zostają objazdy dla linii nr 1, 13, 25, 30, 34, 45, 154, 161, N3 w związku z budową Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego oraz dla linii nr 25 w związku z przebudową pętli w Prawiednikach – informuje ZTM Lublin.

Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie deklarują, że jeśli studenci faktycznie wrócą do Lublina i do nauki stacjonarnej, to ponownie przyjrzą się rozkładowi jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie.

Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską w Lublinie?