Radzyń Podlaski: Pastwił się nad własną matką. Wyrodny syn z zarzutami

i

Autor: Pavlofox / CC0 / pixabay.com Radzyń Podlaski: Pastwił się nad własną matką. Wyrodny syn z zarzutami

Radzyń Podlaski: Pastwił się nad własną matką. Wyrodny syn z zarzutami

2021-10-24 11:00

Zarzuty znęcania się nad swoją matką usłyszał 32-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie). Wyrodny syn trafił do aresztu tymczasowego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Za swoje postępowanie wkrótce odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Ile mu grozi?

Zawiadomienie o awanturze domowej w jednym z mieszkań w Radzyniu Podlaskim wpłynęło do miejscowej komendy w miniony poniedziałek. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że awanturę wszczął 32-latek, który przyszedł do domu matki, pomimo sądowego zakazu zbliżania się. Według ustaleń policji, mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu znęcał się nad swoją matką, wyzywając ją słowami wulgarnymi.

- Poniżał, szarpał, popychał, a także groził pozbawieniem życia - informuje asp. Piotr Mucha z radzyńskiej komendy powiatowej policji.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się w warunkach recydywy oraz niestosowania się do obowiązującego wyroku.

Czytaj też: Marsz Równości w Lublinie. Potężne utrudnienia w centrum

- Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami – dodaje asp. Piotr Mucha.

Za niestosowanie się do wyroku grozi do lat 5 więzienia, taki sam wymiar kary można dostać za znęcanie się.

Czytaj też: Radzyń Podlaski: 19-latek rozjechał człowieka?! Nocny horror

Sonda
Czy kary za przemoc domową powinny być wyższe?
III Marsz Równości przeszedł ulicami Lublina