Marsz Równości w Lublinie. Potężne utrudnienia w centrum

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Marsz Równości w Lublinie. Potężne utrudnienia w centrum

Marsz Równości w Lublinie. Potężne utrudnienia w centrum

2021-10-22 22:51

III Marsz Równości w Lublinie. Potężne utrudnienia w centrum miasta – m.in. dla kierowców czy pasażerów komunikacji miejskiej – szykują się w sobotnie popołudnie w Lublinie. Jakich zmian należy się spodziewać? Jakie ulice będą zamknięte? Zobacz utrudnienia zapowiadane w Lublinie na czas Marszu Równości w sobotę, 23 października. Jakie autobusy pojadą objazdami?

W związku z organizacją sobotniego III Marszu Równości na części ulic Lublina wystąpią utrudnienia w ruchu, komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy i zamknięty będzie Ogród Saski – informuje Urząd Miasta Lublin. Na trasie przejścia uczestników od ok. godz. 12.00 w sobotę czasowo zostanie wstrzymany ruch. – Tym samym będą również obowiązywać objazdy dla pojazdów komunikacji miejskiej – informuje rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin, Katarzyna Duma, cytowana przez PAP. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zapowiada, że opóźnienia mogą dotyczyć linii nr: 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 18, 20, 26, 31, 32, 39, 40, 44, 55, 57, 74, 150, 151, 153, 155, 158 i 159.

Służby porządkowe zwróciły się do mieszkańców z prośbą o nieparkowanie pojazdów na całej trasie przemarszu od piątku od godz. 20.00 do zakończenia marszu. – Z parkowania wyłączone będą zatoki i miejsca parkingowe znajdujące się na ul. Głębokiej wzdłuż pawilonów znajdujących się bliżej skrzyżowania z ul. Narutowicza oraz na ul. Sowińskiego przed skrzyżowaniem z Al. Racławickimi – poinformowała Duma.

Na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, od piątkowego popołudnia do zakończenia zgromadzenia zamknięty będzie Ogród Saski. – Będziemy starać się przeciwdziałać ewentualnym zagrożeniom i nie dopuścić do zakłócenia ładu i porządku publicznego – deklaruje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, kom. Kamil Gołębiowski, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

II Marsz Równości w Białymstoku

III Marsz Równości w Lublinie rozpocznie się o godz. 13.00 na Alejach Racławickich (na wysokości pl. Teatralnego). Następnie uczestnicy zgromadzenia przejdą Al. Racławickimi, ulicami Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego, Poniatowskiego i Popiełuszki. Organizatorzy planują zakończenie marszu na placu przed Galerią Labirynt około godz. 14.30.

Współorganizatorka tegorocznego Marszu Równości w Lublinie Honorata Sadurska powiedziała PAP, że wydarzenie odbędzie się po hasłem „Przerażająco queerowo - idziemy dla tych, którzy się boją”. W ubiegłym roku marsz nie odbył się z powodu pandemii. Wcześniejsze pochody zostały zakazane przez prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka ze względów bezpieczeństwa, ale odbyły się po tym, jak decyzje uchylił sąd. W tym roku prezydent nie wydał zakazu.

Sonda
Czy popierasz Marsz Równości w Lublinie?