Sobotnia ortografia

i

Autor: JESHOOTS.COM / Unsplash Kiślu czy kisielu? Celi czy celów? Która forma jest poprawna? Sprawdź się w naszym quizie z ortografii!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Kiślu czy kisielu? Nie mów, że nie wiesz!

2021-08-07 5:00

Nie trzeba być mistrzem ortografii, by uzbierać maksa w naszym quizie. Na te pytania bez problemu odpowie nawet nastolatek. Która forma jest poprawna: kiślu czy kisielu, celi czy celów? Dzieci z podstawówki nie mają z tym problemu, a Ty? Sprawdź, jak sobie poradzisz w naszym sobotnim quizie ortograficznym na poziomie podstawówki!

Jak co tydzień w sobotę rzucamy kolejne wyzwanie z polskiej ortografii. Tym razem w naszym quizie można się zmierzyć z jednymi z najczęstszych błędów językowych popełnianych przez Polaków. Kiślu czy kisielu, celi czy celów - która forma jest poprawna? Wiedzą to nawet uczniowie podstawówki! A Ty? Rozwiąż nasz quiz poniżej i sprawdź swoją znajomość ortografii!

Sobotnia ortografia. Kiślu czy kisielu? Nie mów, że nie wiesz!

Pytanie 1 z 12
Które zdanie jest poprawne?

QUIZ z ortografii - co to takiego?

Quiz to popularny rodzaj zabawy, który wymaga wysilenia szarych komórek. Ta forma rozrywki intelektualnej polega na wyborze poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie z kilku wariantów odpowiedzi. Quizy z ortografii opierają się na znajomości zasad poprawnej pisowni. Trzeba w nich wskazać, który zapis jest poprawny, wykorzystując swoją wiedzę z zakresu ortografii. Należy pamiętać, że quizy często bywają podchwytliwe - nie mogą być za łatwe, aby zabawa była udana. Wynik uzyskany w quizie może być powodem do dumy, albo może motywować do poszerzania swojej wiedzy w danym temacie i dalszej nauki.

Spróbuj swoich sił również w innych naszych dyktandach ortograficznych: