QUIZ. Sobotnie dyktando ortograficzne z czasów podstawówki. Mniej, niż 80 proc. to wstyd!

2021-06-12 5:00
QUIZ. Sobotnie dyktando ortograficzne z czasów podstawówki. Mniej, niż 80 proc. to wstyd!
Autor: Pixabay.com QUIZ. Sobotnie dyktando ortograficzne z czasów podstawówki. Mniej, niż 80 proc. to wstyd!

Odpowiedzi na te pytania teoretycznie powinni znać wszyscy, którzy skończyli podstawówkę. Ba! Wynik mniejszy, niż 80 procent powinien palić wam policzki ze wstydu! Podejmij rękawicę i zmierz się z prostymi zdaniami, pochodzącymi z dyktand z czasów podstawówki. Jesteś w stanie poprawnie je zapisać? Zapraszamy do wspólnej zabawy, rozwiąż nasz sobotni quiz i sprawdź, czy zasady pisowni nie są ci obce.

Czym jest quiz?Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE