QUIZ. Czwartkowy test z geografii. 20 pytań o stolice państw

i

Autor: Shutterstock

Sprawdź się!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. 20 pytań o stolice państw. O tych miastach rzadko słyszysz w wiadomościach

2022-12-29 5:00

Witajcie w ostatnim quizie geograficznym w 2022 roku. Tym razem przydatna będzie wiedza o stolicach państw świata. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać, ponieważ pytamy o kraje i stolice, o których rzadko słyszy się w mediach. Uzyskanie ponad 10 punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu oznacza, że mapa świata nie ma przed Wami żadnych tajemnic. Do dzieła!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć stolic  państw z całego świata. Sprawdzimy Waszą wiedzę o miastach, o których rzadko słyszy się w mediach. Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewni swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom uzupełnicie braki. Do dzieła!

Quiz geograficzny o stolicach świata. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dwudziestu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. 20 pytań o stolice państw. O tych miastach rzadko słyszysz w wiadomościach

Pytanie 1 z 20
Manama to stolica...
Piotr Żyła i jego show przed kamerami: Gdy ledwo żyję, jestem najbardziej zadowolony