Lubelskie: Córka BŁAGAŁA GO, żeby się zatrzymał. PIJANY TATA jechał dalej

2020-07-16 11:51 Mariusz Mucha
Lubelskie: Córka BŁAGAŁA GO, żeby się zatrzymał. PIJANY TATA jechał dalej
Autor: pixabay.com/kalhh

Lubelskie. Naprawdę trudno uwierzyć, że mógł zrobić to własnej córce. O tym, że tata jedzie pijany, policjantów zawiadomiła przez telefon jego 14-letnia córka. Wcześniej błagała 46-latka, aby się zatrzymał. Kierowca volvo jechał dalej nawet wtedy, kiedy przez telefon kazał mu zatrzymać się policjant.

Do mrożących krew w żyłach scen doszło wieczorem na trasie S17 w okolicy Żyrzyna.

– Dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że od strony tej miejscowości jedzie samochód marki volvo, którego kierowca jest nietrzeźwy – opowiada Ewa Rejn-Kozak z puławskiej policji.

Mężczyzna nie jechał sam, wiózł swoją 14-letnią córkę. I to właśnie ona widząc, że ojciec jest pijany, nie zawahała się poinformować o tym policji. Wcześniej prosiła go, aby już nie jechał w takim stanie. Bała się o swe bezpieczeństwo. Włączyła w telefonie tryb głośnomówiący, żeby ojciec słyszał dyspozytora numeru 112.

– Ten próbował przekonać kierowcę, aby się zatrzymał. Mimo to 46-latek kontynuował jazdę. W miejscowości Brzozowa Gać zatrzymali go policjanci ruchu drogowego. Badanie wykazało, że 46-latek z Lublina miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie – dodaje Ewa Rejn-Kozak.

Nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. O sprawie zostanie także powiadomiony sąd rodzinny.

Ryzykował swoim życiem, by ocalić inne! Wyciągnął z wody 65-latka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.