Przerażające odkrycie! Skorpion w mieszkaniu w Lublinie. Zgroza!

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Foto-Rabe Skorpion z Lublina to przedstawiciel rodzaju Euscorpius

Przerażające odkrycie! Skorpion w mieszkaniu w Lublinie. Zgroza!

2021-09-10 8:28

Lublin. Nieprawdopodobne i przerażające odkrycie w jednym z mieszkań. We własnym domu natrafili na… skorpiona. Jakim cudem egzotyczne i budzące grozę zwierzę znalazło się w mieszkaniu? Jak skorpion dostał się do środka? Uciekł, ktoś go podrzucił czy przyjechał w paczce egzotycznych owoców? Widok takiego gościa w domu to prawdziwa zgroza!

Przerażające odkrycie w mieszkaniu w Lublinie! We własnym domu znaleźli… skorpiona! Nie do końca wiadomo, jak tu trafił, ale była to podróż bardzo nietypowa. Takie egzotyczne zwierzęta spotkać można np. nad Morzem Śródziemnym. – Jego jad nie jest niebezpieczny dla człowieka. Jednak spotkanie z nim oko w oko w lubelskim mieszkaniu musiało być niezłym zaskoczeniem dla mieszkańców – przyznają przedstawiciele lubelskiej Fundacji Epicrates, którzy na co dzień zajmują się egzotycznymi zwierzętami. Skorpion z ul. Onyksowej w Lublinie jest cały i zdrowy. Budzi grozę, ale nikt go nie zabił, nie wyrzucił, nie okaleczył. Być może sam jest w szoku, co robi w tak zimnym otoczeniu. Obecnie przebywa pod opieką Lubelskiego Egzotarium w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

Zobacz też: Zabił nastolatka jak zwierzę! Myśliwy z Kluczkowic przed sądem

W środę skorpion został znaleziony w jednym z mieszkań w bloku na lubelskiej Porębie. U wielu osób taki widok może wywoływać przerażenie – nawet gdy patrzymy na zdjęcia. A co dopiero spotkać takiego osobnika we własnym domu! To przedstawiciel rodzaju Euscorpius. Jego jad nie jest groźny dla człowieka, ale sam wygląd niektórych może odstraszać. Skąd egzotyczny zwierzak w Lublinie?

Doniczkowe rośliny egzotyczne - uprawa w domu

Są dwie podstawowe możliwości. Uciekł (lub został wyrzucony) komuś z sąsiedztwa, lub też przybył do Koziego Grodu jako pasażer na gapę np. w bagażu kogoś wracającego z wakacji. Przedstawicieli rodzaju Euscorpius spotkać można bowiem w rejonach chętnie odwiedzanych turystycznie, m.in. na wybrzeżu Morza Śródziemnego – tłumaczą przedstawiciele Fundacji Epicrates.

Sonda
Widziałeś kiedyś skorpiona?

Inna możliwość to scenariusz, jaki czasem „wybierają” egzotyczne pająki. Skorpion mógł trafić do Polski z transportem np. owoców, a później ze sklepu do przytulnego mieszkania w Lublinie. Na szczęście zwierzak cały i zdrowy trafił pod opiekę załogi Lubelskiego Egzotarium i Fundacji Epicrates, która od lat ratuje, leczy i zajmuje się egzotycznymi zwierzętami. Jej działalność można wesprzeć m.in. w internecie, na stronie: ratujemyzwierzaki.pl/epicrates.