Prima aprilis

i

Autor: Abigail Miller / Unsplash Prima aprilis 2022: żarty dla dzieci i dorosłych

Prima aprilis 2022. Żarty i kawały na prima aprilis dla dorosłych i dzieci - najlepsze pomysły na dowcipy [1.04.2022]

2022-04-01 15:55

Prima aprilis 2022 już 1 kwietnia. Dla wielu osób to jeden z ulubionych dni w roku, ponieważ mogą pożartować i zrobić kawały najbliższym. Jakie żarty na prima aprilis 2022 są najśmieszniejsze? Przygotowaliśmy kilka pomysłów na dowcipy i kawały, które można zrobić bliskim w prima aprilis. Warto pamiętać, że inne żarty są stosowne dla dzieci, a inne dla dorosłych. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie.

Prima aprilis - kiedy jest i co oznacza?

Prima aprilis - co oznacza to słowo, które jest powszechnie używane, ale nie pochodzi z języka polskiego? To bardzo łatwe! Prima aprilis oznacza "pierwszy kwietnia", czyli datę, kiedy wypada to święto. Prima aprilis obchodzimy co roku właśnie 1 kwietnia, wkręcając rodzinę i znajomych i robiąc im dowcipy. To dzień pełen śmiechu i zabawy, szczególnie dzieci cieszą się na prima aprilis 2022. Co ciekawe, określeniem "prima aprilis" nazywamy nie tylko dzień 1 kwietnia, w którym ludzie zgodnie z tradycją starają się wzajemnie oszukać dla żartu, ale także sam żart zrobiony komuś w tym dniu. Ty też chcesz kogoś wkręcić, ale nie wiesz, jakie żarty na prima aprilis są najśmieszniejsze i najlepsze? Jeśli szukasz inspiracji na dobry kawał, zobacz nasze pomysły poniżej. Znajdziesz tam żarty na prima aprilis dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Czytaj również: Najśmieszniejsze grafiki na prima aprilis 2022. Internauci się popisali [MEMY NA PRIMA APRILIS]

Prima aprilis: żarty dla dzieci

Z żartami dla dzieci na prima aprilis 2022 trzeba być ostrożnym. Pamiętajmy, że dzieci - szczególnie te najmłodsze - mogą potraktować żart bardzo poważnie, a nawet się przestraszyć. Nie taki jest cel żartów na prima aprilis. Kawały nie powinny także nikogo ośmieszać, ani doprowadzać do płaczu. Śmieszne żarty na prima aprilis dla dzieci to takie, z których będzie się śmiała cała rodzina. Na przykład w nocy, gdy dziecko już śpi, można spryskać okno i zewnętrzny parapet sztucznym śniegiem w sprayu i udawać, że spadł śnieg. Żarty na prima aprilis dla dzieci często związane są z pastą do zębów. Rodzice, którzy chcą umilić swoim dzieciom poranek mogą napełnić tubki po paście do zębów bitą śmietaną. Znanym żartem na prima aprilis, który rodzice mogą zrobić dzieciom i na odwrót, jest też zamiana cukru i soli. Do solniczki wsypujemy cukier, a do cukierniczki - sól. Przy śniadaniu może być śmiechu co nie miara. Innym kulinarnym żartem jest przygotowanie jajka sadzonego na słodko. Fałszywe jajko sadzone wygląda na normalne, a w rzeczywistości jest... morelą z puszki otoczoną bitą śmietaną. Mniej słodkim żartem na prima aprilis jest zrobienie lizaków z... brukselki. Wystarczy brukselkę nadziać na patyczki od lizaków i zamoczyć w czekoladzie. Będzie wyglądała jak czekoladowy lizak. Dziecko po spróbowaniu takiej "słodkości" na pewno się zdziwi!

Nie przegap! Prima aprilis 2022 na wesoło. Te MEMY bawią do łez! [GALERIA]

Zobacz także w naszej galerii MEMY na prima aprilis 2022 - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Prima aprilis: żarty dla dorosłych

Najlepsze żarty na prima aprilis dla dorosłych to takie, w które łatwo uwierzą rodzina lub znajomi. Kawały dla dorosłych różnią się od żartów na prima aprilis, które robimy dzieciom. Najbliższych można wkręcić, podając im jakieś wymyślone fakty ze swojego życia, np. dotyczące przeprowadzki do innego miasta, albo rozpoczęcia studiów na nietypowym kierunku. W dobie internetu bardzo popularne są żarty za pośrednictwem social mediów. Chcąc nabrać znajomych, można na przykład zmienić sobie status związku na Facebooku, albo dodać nowe miejsce pracy. Z pewnością wielu z nich się nabierze i posypią się komentarze z gratulacjami, które będzie można podsumować słowami: Prima aprilis! Uważaj, bo się pomylisz!

The Voice Kids 4 - trenerzy opowiadają suchary. Czyj żart jest najmniej zabawny?