POWAŻNA AWARIA wodociągów w Lublinie. „Zakłócenia w dostawie wody” w trzech dzielnicach

i

Autor: Pixabay/Skitterphoto

POWAŻNA AWARIA wodociągów w Lublinie. „Zakłócenia w dostawie wody” w trzech dzielnicach

2021-02-09 9:09

Potężna awaria wodociągów w Lublinie. Doszło do niej w mroźną noc z poniedziałku na wtorek. Od rana jej skutki mogą odczuwać mieszkańcy miasta – i to bardzo wielu, bo jedna usterka spowodowała problemy u wielu odbiorców. MPWiK pracuje nad usunięciem problemu.

AKTUALIZACJA, godz. 9.00

We wtorek rano przedstawiciele MPWiK poinformowali, że problemy z dostawą wody do trzech dzielnic Lublina po awarii w al. Kompozytorów Polskich trwały od godz. 2.45 do 4.30. – W chwili obecnej trawa usuwanie awarii. Woda jest dostarczana do wszystkich mieszkańców bez zakłóceń – deklaruje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie.

Pojawił się za to kolejny problem. Tym razem awaria w rejonie ul. Kopernika. Na kilka godzin może nastąpić przerwa w dopływie wody do posesji przy ul. Kopernika 1-21, 2-20 oraz ul. Morcinka 24-30, 23-29.

Wcześniej informowaliśmy:

Poważna awaria wodociągów w Lublinie wystąpiła w nocy z poniedziałku na wtorek na odcinku sieci przy al. Kompozytorów Polskich na Czechowie. Jednak skala problemu znacznie wykracza poza granice jednej dzielnicy. Problemy mogą odczuć mieszkańcy nawet dość odległych osiedli.

Zobacz też: Lubelskie: DROGOWY KOSZMAR się nie kończy?! Trudne warunki po ŚNIEŻYCACH

W związku z awarią sieci wodociągowej w al Kompozytorów Polskich wystąpią zakłócenia w dostawie wody lub obniżone ciśnienie w rejonie dzielnic Czechowa, Sławinka, LSM. Za utrudnienia przepraszamy – informuje w komunikacie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie.

Zakłócenia w dostawie wody, brak stabilności w jej dostarczaniu, niskie ciśnienie wody w kranach. Tak w nocy i o poranku może być w kilku dzielnicach Lublina. MPWiK pracuje nad usunięciem awarii.

Czy awaria miała związek z trudnymi warunkami pogodowymi i atakiem zimy? Tego póki co nie wiemy, ale niewykluczone, że tak właśnie było. Wczoraj z podobnymi problemami musieli się mierzyć m.in. w Warszawie czy Krakowie, ale też w mniejszych miejscowościach.

Highlinerzy trenują w Lubelskim Centrum Konferencyjnym