Potrąciła 12-latkę! Zgroza na przejściu w Puławach. Nie zauważyła dziecka?!

i

Autor: KWP Lublin Potrąciła 12-latkę! Zgroza na przejściu w Puławach. Nie zauważyła dziecka?!

Potrąciła 12-latkę! Zgroza na przejściu w Puławach. Nie zauważyła dziecka?!

2021-12-02 19:11

Zgroza na przejściu dla pieszych w Puławach (woj. lubelskie). Kobieta kierująca osobówką potrąciła 12-latkę! Policjantom tłumaczyła, że… nie zauważyła dziewczynki. Ranna nastolatka trafiła do szpitala w Lublinie. To kolejny tragiczny wypadek z udziałem pieszych na Lubelszczyźnie w ostatnich dniach. Apele o ostrożność na niewiele się zdają.

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla kierowców i jeszcze trudniejszy dla pieszych, ale ostatnie dni i tragiczne wypadki z dróg Lubelszczyzny to jakiś koszmar. Wczoraj sceny grozy rozgrywały się też na na ulicy Wojska Polskiego w Puławach. Kobieta kierująca osobówką potrąciła 12-latkę na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło około godz. 17.00.

– 43-letnia kobieta kierująca samochodem renault, potrąciła przechodzącą po przejściu dla pieszych 12-latkę. Pierwszej pomocy udzielili dziewczynce policjanci, którzy następnie przekazali ją w ręce załogi karetki pogotowia – relacjonuje podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Zastrzelił Bąbla na spacerze. Skandaliczne zachowanie myśliwego spod Tomaszowa Lubelskiego.

Nastolatka została ranna i trafiła do szpitala w Lublinie. Okoliczności wypadku bada teraz policja. Kierująca osobówką była trzeźwa, potwierdziło to badanie wykonane przez mundurowych. Jak doszło do wypadku, który – jak nietrudno się domyślić – mógł skończyć się jeszcze bardziej tragicznie?

Jak przekazała policjantom mieszkanka gminy Żyrzyn, mimo że jechała powoli, to nie zauważyła wchodzącej na przejście nastolatki – informuje Rejn-Kozak. – Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożność zarówno do kierowców jak i pieszych.

Ostatnie dni to prawdziwa czarna seria wypadków z udziałem pieszych na drogach Lubelszczyzny. We wtorek w Białej Podlaskiej 46-latka potrąciła pieszego na przejściu. Mężczyzna trafił do szpitala. W poniedziałek podobny finał miało potrącenie 69-latki w Tomaszowie Lubelskim. W niedzielę w Granicach zginął 60-latek. To tylko ostatnie dni, a wcześniej także dochodziło do podobnych zdarzeń – to niemal codzienność. Uważajcie na siebie i na innych!

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?