Potrąciła 12-latkę! Zgroza na przejściu w Puławach. Nie zauważyła dziecka?!

2021-12-02 19:11
Potrąciła 12-latkę! Zgroza na przejściu w Puławach. Nie zauważyła dziecka?!
Autor: KWP Lublin Potrąciła 12-latkę! Zgroza na przejściu w Puławach. Nie zauważyła dziecka?!

Zgroza na przejściu dla pieszych w Puławach (woj. lubelskie). Kobieta kierująca osobówką potrąciła 12-latkę! Policjantom tłumaczyła, że… nie zauważyła dziewczynki. Ranna nastolatka trafiła do szpitala w Lublinie. To kolejny tragiczny wypadek z udziałem pieszych na Lubelszczyźnie w ostatnich dniach. Apele o ostrożność na niewiele się zdają.

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla kierowców i jeszcze trudniejszy dla pieszych, ale ostatnie dni i tragiczne wypadki z dróg Lubelszczyzny to jakiś koszmar. Wczoraj sceny grozy rozgrywały się też na na ulicy Wojska Polskiego w Puławach. Kobieta kierująca osobówką potrąciła 12-latkę na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło około godz. 17.00.

– 43-letnia kobieta kierująca samochodem renault, potrąciła przechodzącą po przejściu dla pieszych 12-latkę. Pierwszej pomocy udzielili dziewczynce policjanci, którzy następnie przekazali ją w ręce załogi karetki pogotowia – relacjonuje podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Zastrzelił Bąbla na spacerze. Skandaliczne zachowanie myśliwego spod Tomaszowa Lubelskiego.

Nastolatka została ranna i trafiła do szpitala w Lublinie. Okoliczności wypadku bada teraz policja. Kierująca osobówką była trzeźwa, potwierdziło to badanie wykonane przez mundurowych. Jak doszło do wypadku, który – jak nietrudno się domyślić – mógł skończyć się jeszcze bardziej tragicznie?

Jak przekazała policjantom mieszkanka gminy Żyrzyn, mimo że jechała powoli, to nie zauważyła wchodzącej na przejście nastolatki – informuje Rejn-Kozak. – Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożność zarówno do kierowców jak i pieszych.

Ostatnie dni to prawdziwa czarna seria wypadków z udziałem pieszych na drogach Lubelszczyzny. We wtorek w Białej Podlaskiej 46-latka potrąciła pieszego na przejściu. Mężczyzna trafił do szpitala. W poniedziałek podobny finał miało potrącenie 69-latki w Tomaszowie Lubelskim. W niedzielę w Granicach zginął 60-latek. To tylko ostatnie dni, a wcześniej także dochodziło do podobnych zdarzeń – to niemal codzienność. Uważajcie na siebie i na innych!

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE