Posypią się mandaty! Potężna akcja policji na Lubelszczyźnie. Niektórzy dostaną po kieszeni

i

Autor: Policja, zdj. ilustracyjne Posypią się mandaty! Potężna akcja policji na Lubelszczyźnie. Niektórzy dostaną po kieszeni

Posypią się mandaty! Potężna akcja policji na Lubelszczyźnie. Niektórzy dostaną po kieszeni

2022-04-27 8:26

Jeśli jesteś kierowcą, to lepiej się na to przygotuj. Dziś na drodze nie raz spotkasz policjantów drogówki. Trwa potężna akcja mundurowych, a w jej konsekwencji zapewne posypią się mandaty. Od początku roku kary dla piratów drogowych są wyjątkowo wysokie i drenują kieszenie, więc lepiej uważać. Niektórzy dostaną po kieszeni! Co i gdzie sprawdzą mundurowi?

Potężna akcja policji jest prowadzona m.in. w Lublinie i na drogach regionu. Posypią się mandaty, a niektórzy kierowcy – konkretnie: piraci drogowi – dostaną po kieszeni. Noga z gazu, jeśli też nie chcesz zapłacić. Dzisiejsza (27.04) akcja drogówki odbywa się pod hasłem „Prędkość”. Ta nazwa wyjaśnia wszystko.

Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne – bo tak oficjalnie nazywa się akcja policji – odbywają się w całym kraju, a więc także w Lublinie i w województwie lubelskim. – Celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości – informuje Biuro Ruchu Drogowego KGP.

Gdzie i czego się spodziewać? W skrócie: więcej patroli i kontroli prędkości – zarówno w mieście, jak i na trasach w regionie. Gdzie spodziewać się patroli? Policjanci sprawdzą m.in. te miejsca, w których dochodzi do wypadków i punkty, w których piraci drogowi notorycznie przekraczają prędkość.

Express Biedrzyckiej - płk Andrzej Kruczyński: Rosja jest w rozsypce, żałośnie to wygląda

Kierujący powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych – informują mundurowi z BRD KGP. – W zaplanowane działania będą zaangażowane między innymi policyjne zespoły „Speed”.

Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość, generują najwięcej ofiar śmiertelnych – podkreślają mundurowi. Apelują, by przestrzegać ograniczeń i przepisów nie tyle w obawie przed wysokimi mandatami, co w trosce o życie – swoje własne i innych osób. Kierowcy: noga z gazu!

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?