Port Lotniczy Lublin: NOWY KIERUNEK połączeń od czerwca. Dokąd polecimy z Wizz Air?

i

Autor: Pixabay/JESHOOTS-com

Port Lotniczy Lublin: NOWY KIERUNEK połączeń od czerwca. Dokąd polecimy z Wizz Air?

2021-04-01 8:50

Nowy kierunek połączeń z Portu Lotniczego Lublin. Dokąd polecimy z Wizz Air? Od czerwca węgierski przewoźnik zabierze nas z lubelskiego lotniska do Splitu w Chorwacji. To typowo wakacyjny kierunek, który ma działać do czerwca. Ile zapłacimy za bilety? Wizz Air uruchamia też nowe połączenia z Poznania i Warszawy. Port Lotniczy Lublin, podobnie jak inne lotniska, cierpi przez pandemię. Nowy, wakacyjny kierunek połączeń jest szansą na zmiany?

Port Lotniczy Lublin. Nowy kierunek połączeń! Od czerwca polecimy do Splitu na Chorwacji. Samoloty Wizz Air z lubelskiego lotniska wystartują w czwartki i niedziele. To typowo wakacyjny kierunek, który będzie działał do września. Z lotami do Splitu Wizz rusza też z Poznania. Ze stolicy zaś polecimy na Majorkę.

Połączenia z Lublina i Poznania do Splitu oraz z Warszawy do Palmy na Majorce zostaną uruchomione latem 2021 roku – podał w komunikacie Wizz Air. Nowe trasy z Polski zostaną otwarte w czerwcu tego roku. Na każdej z nich loty będą odbywać się po dwa razy w tygodniu: Lublin-Split w czwartki i niedziele, Poznań-Split w poniedziałki i piątki, a na kierunku Warszawa-Palma w środy i niedziele – informuje Polska Agencja Prasowa.

Nowe trasy to wsparcie rozwoju branży lotniczej i hotelarskiej w regionach, a także oferta dla pasażerów z Polski – przekazał przewoźnik. Wizz Air podkreślił, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróży wdrożył dodatkowe procedury w zakresie higieny, ułatwiające utrzymywanie dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz zwiększenia czystości w samolocie.

Pasażerowie powinni odprawiać się drogą elektroniczną oraz dokonywać płatności online za usługi (m.in. wykupując dodatkowy bagaż), aby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku. W celu prób powstrzymania rozprzestrzeniania się możliwych infekcji pasażerowie są proszeni o przestrzeganie nowych zasad dotyczących dystansu fizycznego zarówno podczas wchodzenia, jak i schodzenia z pokładu – zaznaczył przewoźnik.

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?

Jak dodała firma, mimo że filtry HEPA znajdujące się we wszystkich samolotach Wizz Air odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,97 proc. wirusów i bakterii, załoga oraz pasażerowie są zobowiązani nosić maski podczas całego lotu.

Wizz Air ma pięć baz w Polsce: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk i Wrocław. Przewoźnik dysponuje w sumie 136 samolotami typu Airbus A320 i A321.

Kiedy skończy się pandemia? Doktor Grzesiowski odpowiada